Fonfara zmieni kategorię wagową?

Sporty walki

Przegrany już w drugiej rundzie pojedynek z Adonisem Stevensonem (29-1, 24 KO) o pas WBC będzie prawdopodobnie ostatnim w wykonaniu Andrzeja Fonfary (29-5, 17 KO) w wadze półciężkiej. Po zakończeniu pojedynku menedżer "Księcia" zdradził, że polski pięściarz ma zmienić wagę na junior ciężką, w której występuje m. in. Krzysztof Głowacki.

Andrzej Fonfara przed rewanżową walką z Adonisem Stevensonem długo zapewniał, że z nowym trenerem Virgilem Hunterem znacznie poprawił defensywę i tym razem powali na dobre 40-letniego mistrza świata WBC. Tak się jednak nie stało: polski pięściarz przyjął całą salwę ciosów weterana, a trener "Księcia" w obawie o zdrowie podopiecznego przerwał walkę już na początku drugiej rundy.

Stevenson zachował pas mistrzowski WBC w kategorii półciężkiej i pozostaje niepokonany od 2010 roku.

Co dalej z Fonfarą? W studiu Polsatu Sport Maciej Miszkiń przyznał, że nie będzie to ostatni wielki pojedynek 29-latka pochodzącego z Białobrzegów. Brat, a zarazem menedżer pięściarza Marek Fonfara zaskoczył wszystkich twierdząc, że był to ostatni pojedynek Andrzeja w wadze półciężkiej.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie