G2 Esports kontra Team North. Kto zostanie mistrzem ESL Pro League?

E-sport
G2 Esports kontra Team North. Kto zostanie mistrzem ESL Pro League?
fot. HLTV.org

Team North czy G2 Esports? Już dziś przekonamy się, kto zdobędzie mistrzowski tytuł piątego sezonu ESL Pro League.

Jeszcze przed startem piątego sezonu niewielu jako faworytów wskazałoby North czy G2. Duńczycy od kilku dobrych miesięcy skryci byli w cieniu swoich rodaków z Astralis, a momentami nawet Heroic. Francuzi po wielkich transferach z Team EnVyUs nie mogli natomiast wejść w odpowiedni rytm. Sam Duncan ‘Thorin’ Shields stwierdził zresztą, że podczas nieobecności w Dallas ekip pokroju wyżej wspomnianego Astralis czy FaZe Clanu, to SK Gaming sięgnie po mistrzowski tytuł. Kontrowersyjny ekspert tym razem się pomylił.

 

Bo choć Brazylijczycy na samym początku radzili sobie wyśmienicie, nie dając najmniejszych szans swoim rywalom, w pewnym momencie trochę zwolnili. Zdążyli nawet zanotować dwie porażki w grupie. W ćwierćfinale jednak z łatwością odprawili z kwitkiem mousespots i to z G2 Esports mieli powalczyć o wejście do najważniejszego meczu turnieju. Jak się okazało, francuska „drużyna marzeń” w końcu pokazała swój potencjał drzemiący w składzie wypełnionym gwiazdami. Dwukrotne zaliczenie 16:12 (na Cache i Overpass) przeciwko SK to przecież nie lada osiągnięcie. Tym bardziej wtedy, gdy stawką jest wejście do finału tak prestiżowego turnieju.

 

Co ciekawe, słów na wiatr nie rzucali Duńczycy, gdy przed zawodami mówili, że „mają potencjał, by stać się jedną z najlepszych drużyn na świecie”. Stosunkowo łatwym, choć nie bezproblemowym zwycięstwem z Team Liquid, ponownie pokazali, że trzeba się ich obawiać tak, jak za najlepszych czasów w dignitas. Wejściem do finału potwierdzili również, że liczne zwycięstwa w internetowej fazie rozgrywek nie były przypadkiem. North przecież całkowicie wyprzedziło wtedy konkurencję, obejmując pozycję lidera. Czy lokatę z sieciowych zmagań uda utrzymać im się również na turnieju LAN-owym?

 

19:00 – G2 Esports vs Team North – BO5

 

O tym przekonamy się już wieczorem. Mecz startuje o 20:00, a formacje zaprezentują nam prawdziwy CS-owy maraton. Pojedynek rozegrany zostanie bowiem w systemie BO5. Na transmisję na żywo tradycyjnie zaprasza polskie studio ESL TV. 

Szymon Groenke, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie