Kto zostanie mistrzem Polski? Wszystkie możliwe warianty!

Piłka nożna
Kto zostanie mistrzem Polski? Wszystkie możliwe warianty!
fot. Cyfrasport

Legia Warszawa jest bardzo blisko mistrzostwa Polski. Podopieczni Jacka Magiery wszystko mają w swoich rękach i nie muszą oglądać się na rywali. W najtrudniejszej sytuacji jest Lechia Gdańsk, która spośród drużyn walczących o tytuł w fazie zasadniczej uzbierała najmniej punktów.

Na kolejkę przed zakończeniem sezonu broniąca tytułu Legia ma 43 punkty i o dwa wyprzedza Jagiellonię, Lecha i Lechię. Warszawski zespół jest jedynym z tego grona, który zapewnił już sobie udział w europejskich pucharach (nie zajmie niższego miejsca niż trzecie).

 

Aktualnym mistrzom Polski do obrony tytułu może wystarczyć nawet remis w spotkaniu z Lechią. Równocześnie jednak będzie rozgrywane inne spotkanie mające kluczowe znaczenie w walce o podium, Jagiellonia Białystok – Lech Poznań.

 

Możliwe „mistrzowskie” warianty:

 

- Legia będzie mistrzem, jeśli wygra z Lechią; może tez zostać mistrzem w przypadku remisu z Lechią, ale pod warunkiem, że Jagiellonia nie pokona Lecha

- Jagiellonia będzie mistrzem, jeśli wygra z Lechem, a Legia nie wygra z Lechią

- Lech będzie mistrzem, jeśli wygra z Jagiellonią, a Legia przegra z Lechią

- Lechia będzie mistrzem, jeśli wygra z Legią, a Jagiellonia zremisuje z Lechem

 

Przypomnijmy, że mistrz Polski zagra w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Druga i trzecia drużyna powalczy o fazę grupową Ligi Europy. Czwarty zespół tego sezonu będzie musiał się obejść smakiem europejskich pucharów.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze