Legioniści odebrali medale i podążają na Starówkę

Piłka nożna
Legioniści odebrali medale i podążają na Starówkę
fot. PAP

Piłkarze Legii Warszawa po zakończeniu meczu z Lechią Gdańsk (0:0) odebrali złote medale i wraz z kibicami podążają na stołeczną Starówkę, gdzie odbędzie się dalsza część świętowania po wywalczeniu mistrzostwa Polski.

Przed wyczytywaniem nazwisk piłkarzy i sztabu szkoleniowego do mikrofonu dopadł drugi trener zespołu Aleksandar Vukovic i zaśpiewał piosenkę „Mistrzem Polski jest Legia…”. Następnie prezes Ekstraklasy SA Dariusz Marzec wręczył złote medale legionistom. Jako ostatni odebrali je Lucjan Brychczy, prezes klubu Dariusz Mioduski i trener Jacek Magiera.

Kiedy na murawę wbiegli kibice, mikrofon przejął kapitan zespołu Miroslav Radovic i zaintonował piosenkę, którą legioniści śpiewają po swoich meczach w szatni: „Nie poddawaj się ukochana ma…”.

Kiedy z trybun niosło się: „Dziękujemy”, wystrzelono konfetti w barwach klubowych. Następnie kibice wraz z piłkarzami odśpiewali hymn Legii, piosenkę Czesława Niemena „Sen o Warszawie”.

Po ceremonii dekoracji cały stołeczny zespół autokarem w towarzystwie swoich kibiców skierował się w kierunku warszawskiej Starówki. Przy kolumnie Zygmunta III Wazy nastąpi dalsza część świętowania. Po nim piłkarze wrócą autokarem na stadion przy Łazienkowskiej.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze