Wierzbowskie wygrały w dwójce i czwórce bez sternika oraz w ósemce. Rywalizujący z kolei w wadze lekkiej Paczkowski triumfował w jedynce, dwójce podwójnej i czwórce podwójnej.

 

W klasyfikacji klubowej pierwsze miejsce zajęło RTW Lotto Bydgostia (446 pkt), przed AZS AWFiS Gdańsk (253) i AZS AWF Warszawa (230).

 

Wyniki:

mężczyźni

jedynka

1. Wiktor Chabel (Posnania RBW)               7.06,54
2. Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń)  7.08,90
3. Karol Arczewski (KW 1904 Poznań)           7.38,04

jedynka wagi lekkiej

1. Dariusz Paczkowski (RTW Lotto Bydgostia)    7.48,58
2. Łukasz Zub (RTW Lotto Bydgostia)            7.58,04
3. Mateusz Drab (AZS AWF Gorzów Wlkp.)         8.02,56

dwójka podwójna

1. AZS AWF Warszawa (Maciej Zawojski, Dominik Czaja)       6.15,32
2. AZS AWFiS Gdańsk (Miłosz Jankowski, Mateusz Biskup)     6.19,59
3. Posnania RBW (Wiktor Chabel, Patryk Gumny)              6.33,24
          
dwójka podwójna wagi lekkiej

1. RTW Lotto Bydgostia (Dariusz Paczkowski, Łukasz Zub)     6.38,12
2. AZS AWFiS Gdańsk (Mateusz Mielniczyn, Dominik Gawędzki)  6.39,50
3. AZS AWFiS Gdańsk (Daniel Dwojakowski, Patryk Butyński)   6.44,70

dwójka bez sternika

1. AZS AWFiS Gdańsk (Łukasz Czubak, Łukasz Stasiewicz)          6.42,52
2. AZS AWF Gorzów Wlkp. (Zbigniew Schodowski, Rafał Kowalczyk)  6.45,55
3. BTW Bydgoszcz (Jakub Jankowski, Bartosz Modrzyński)          6.46,43
 
dwójka ze sternikiem

1. Zawisza Bydgoszcz (Krystian Aranowski, Piotr Juszczak, sternik: Daniel Trojanowski)      7.37,58
2. AZS UMK Energa Toruń (Filip Leszczyński, Batosoz Komakowski, sternik: Karol Leszczyński) 7.45,30
3. PTW Płock (Adrian Pawłowski, Bartłomiej Donarski, sternik: Jakub Opasiński)              7.47,72

dwójka bez sternika wagi lekkiej

1. Zawisza Bydgoszcz (Szymon Krawisz, Dawid Kowalski)          7.10,05
2. AZS Szczecin (Remigiusz Biernacki, Aleksander Florczak)     7.29,00
3. AZS AWF Kraków (Maciej Ostafin, Dominik Wyrobisz)           7.50,50

czwórka podwójna

1. AZS AWF Warszawa (Maciej Zawojski, Michał Mrozek, Szymon Pośnik, Dominik Czaja)           6.14,02
2. KW 04 Poznań (Adam Wicenciak, Mateusz Świątek, Dawid Pieniak, Damian Rewers)              6.16,61
3. RTW Lotto Bydgostia (Jakub Dominiczak, Marcin Sobierak, Dariusz Radosz, Kacper Piwański)  6.18,30

czwórka podwójna wagi lekkiej

1. RTW Lotto Bydgostia (Dariusz Paczkowski, Dawid Wachowicz, Radosław Krzewiński, Rafał Nalewalski) 6.29,28
2. AZS AWFiS Gdańsk (Mateusz Mielniczyn, Patryk Butyński, Rafał Gawędzki, Daniel Dwojakowski)       6.30,47
3. AZS AWFiS Gdańsk (Dominik Specjał, Dawid Górski, Bartosz Reichel, Adrian Kwasowiec)              6.58,41

czwórka bez sternika

1. AZS UMK Energa Toruń (Filip Leszczyński, Mirosław Ziętarski, Karol Leszczyński, Robert Fuchs)  6.24,83
2. Zawisza Bydgoszcz (Rafał Hejmej, Mateusz Kraska, Krystian Aranowski, Piotr Juszczak)           6.29,01
3. RTW Lotto Bydgostia (Dominik Gasiul, Mikołaj Burda, Piotr Hojka, Ryszard Ablewski)             6.32,38

ósemka

1. RTW Lotto Bydgostia       5.44,16
2. AZS UMK Energa Toruń      5.48,89
3. AZS AWF Warszawa          5.52,05

kobiety

jedynka

1. Maria Springwald (AZS AWF Kraków)         8.05,99
2. Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz)         8.14,10
3. Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa)        8.18,28

jedynka wagi lekkiej

1. Weronika Deresz (WTW Warszawa)              8.10,48
2. Martyna Mikołajczak (RTW Lotto Bydgostia)   8.19,61
3. Sylwia Zimnicka (AZS AWFiS Gdańsk)          8.20,61

dwójka bez sterniczki

1. RTW Lotto Bydgostia (Maria Wierzbowska, Anna Wierzbowska)           8.03,69
2. AZS UMK Energa Toruń (Katarzyna Zillmann, Agnieszka Robaszkiewicz   8.09,94
3. Posnania RBW (Karolina Zawada, Patrycja Sadowska)                   8.21,36
                 
dwójka podwójna

1. WTW Warszawa (Joanna Hentka, Joanna Dorociak)              7.36,82
2. AZS AWF Warszawa (Weronika Jagodzińska, Joanna Śliwińska)  7.42,47
3. RTW Lotto Bydgostia (Klaudia Jedynak, Izabela Gałek)       7.51,84

dwójka podwójna wagi lekkiej

1. WTW Warszawa (Weronika Deresz, Joanna Dorociak)               7.21,70
2. RTW Lotto Bydgostia (Martyna Mikołajczak, Zuzanna Dreier)     7.25,26
3. AZS AWF Warszawa (Zuzanna Olszewska, Paula Wydrych)           7.29,94

czwórka podwójna

1. AZS AWF Warszawa
  (Joanna Śliwińska, Agnieszka Kobus, Alina Korytkowska, Weronika Jagodzińska)       6.42,03
2. AZS AWF Kraków
  (Katarzyna Pilch, Katarzyna Wełna, Julia Styła, Karolina Smyrak)                   6.43,97
3. Wisła Grudziądz
  (Marta Wieliczko, Roksna Jakubowska, Dorota Grzebińska, Katarzyna Malinowska)      6.45,51

czwórka wagi lekkiej

1. BKW Bydgoszcz (Małgorzata Król, Monika Kowalska, Katarzyna Trzeciak, Sara Sobczak)  7.16,85
2. KW 1904 Poznań (Martyna Rewers, Magdalena Świętek, Inez Gorońska, Sylwia Kalet)     7.23,55

czwórka bez sterniczki

1. RTW Lotto Bydgostia
   (Maria Wierzbowska, Monika Ciaciuch, Joanna Ditmann, Anna Wierzbowska)             7.08,18
2. AZS UMK Energa Toruń
   (Klaudia Ostrowska, Oliwia Rafińska, Agnieszka Robaszkiewicz, Katarzyna Zillmann)  7.15,95
3. AZS AWF Gorzów Wlkp.
   (Maja Cylwik, Wioletta Zmelty, Agnieszka Chmurak, Olga Michałkiewicz)              7.18,98

ósemka

1. RTW Lotto Bydgostia   6.41,44
2. AZS AWF Kraków        6.59,15
3. WTW Warszawa          7.06,56