Nice 1 liga żużlowa: Unia Tarnów – Stal Rzeszów. Transmisja w Polsacie Sport

Żużel
Nice 1 liga żużlowa: Unia Tarnów – Stal Rzeszów. Transmisja w Polsacie Sport
fot. CyfraSport

Przed nami 8. kolejka rozgrywek Nice 1 ligi żużlowej. To oznacza początek rundy rewanżowej, mimo że tylko zespół Polonii Bydgoszcz odjechał wszystkie siedem spotkań. W Tarnowie dojdzie do rywalizacji miejscowej Grupy Azoty Unii ze Stalą Rzeszów. W pierwszym meczu obu drużyn zdecydowanie lepsi okazali się tarnowianie. Przed własną publicznością będą chcieli kolejny raz udowodnić swoją wyższość nad rywalami w Derbach Południa. Transmisja od 14:45 w Polsacie Sport.

W Rzeszowie podopieczni Pawła Barana wygrali wysoko 53:37 i zbliżyli się do ligowej czołówki w Nice 1 lidze żużlowej. Popularne Jaskółki walczą w tym sezonie o awans do PGE Ekstraligi i z tego powodu nie mogą pozwalać sobie na wpadki. Takową byłby brak zwycięstwa w najbliższym meczu ze Stalą Rzeszów, która do samego końca rozgrywek powinna rozpaczliwie bronić się przed spadkiem.

Zdecydowanym faworytem tej konfrontacji są rzecz jasna gospodarze. Tak naprawdę każdy inny wynik niż pewny triumf tarnowian będzie można uznać za niespodziankę. Nie tylko atut własnego toru oraz większy potencjał kadrowy po stronie Unii sprawia, że miejscowi są wyżej notowani. Wszystko wskazuje na to, że rzeszowianie przystąpią do tego derbowego starcia w osłabionym składzie.

W awizowanym zestawieniu brakuje Chrisa Harrisa, który w swojej rodzimej lidze w Anglii związał się z ekipą Peterborough Panthers, która większość swoich spotkań rozgrywa w niedzielę i z tego powodu były uczestnik cyklu Grand Prix może mieć spore problemy z łączeniem angielskiej Premiership z polską Nice 1 ligą. W podobnej sytuacji jest Josh Grajczonek, którego nazwisko widnieje w składzie zestawionym przez Janusza Stachyrę, ale niewykluczone, że w jego miejsce pojawi się któryś z rezerwowych w postaci Nicka Morrisa, Marka Rissa lub Jake’a Allena.  Ciężar zdobywania punktów będzie w takiej sytuacji spoczywał przede wszystkim na barkach Dawida Lamparta, który miał epizod w barwach Unii oraz Nicklasa Porsinga.

W składzie tarnowian trudno mówić o niespodziankach. Wobec dobrego wyniku w Rzeszowie szkoleniowiec Paweł Baran nie zdecydował się na żadne zmiany. Trudno także wskazać lidera drużyny, bowiem każdy z zawodników spisuje się dobrze i jest w stanie zainkasować pokaźną zdobycz punktową w niedzielne popołudnie.

Awizowane składy:

Grupa Azoty Unia Tarnów:
9. Peter Ljung
10. Mikkel Michelsen
11. Artur Czaja
12. Artur Mroczka
13. Kenneth Bjerre
15. Patryk Rolnicki

Stal Rzeszów:
1. Nicklas Porsing
2. Marcel Szymko
3. Dimitri Bergé
4. Josh Grajczonek
5. Dawid Lampart
6. Wiktor Lampart

Transmisja z meczu Grupa Azoty Unia Tarnów – Stal Rzeszów o 14:45 w Polsacie Sport.

Krystian Natoński, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze