Legia zacznie eliminacje do LM od II rundy. Na tym etapie nie czeka na nią żadna solidna europejska marka, co wynika z faktu, że "Wojskowi" są rozstawieni. Lepszy od nich współczynnik mają tylko BATE Borysów, Celtic Glasgow, FC Kopenhaga, Łudogorec Razgrad i Red Bull Salzburg. Wśród potencjalnych rywali Legii na tym etapie eliminacji znajdują się więc:

Dundalk FC (Irlandia)
FC Dudelange (Luksemburg)
FC Samtredia (Gruzja)
FK Buducnost (Czarnogóra)
FK Kukesi (Albania)
FK Vardar (Macedonia)
Honved Budapeszt (Węgry)
HSK Zrinjski (Bośnia i Hercegowina)
IFK Marienhamn (Finlandia)
MSK Żilina (Słowacja)
Spartaks Jurmala (Łotwa)
Żalgiris Wilno (Litwa)
   
oraz jeden z pięciu zwycięzców meczów rundy I (Alashkert, Europa FC, FCI Talin, FC Santa Coloma, Hibernians, La Florita, Linfield, The New Saints, Trepca'89, Vikingur Gota).

W III rundzie, jeśli oczywiście Legia awansuje, czekają ją rywale o nieco większym potencjale, ale i tu mistrzowie Polski będą rozstawieni. Potencjalni przeciwnicy to:

Slavia Praga (Czechy)
Vittorul Constanta (Rumunia)

oraz ośmiu nierozstawionych zwycięzców meczów rundy II.

Jak wiadomo, awans do IV rundy równa się pewnemu miejscu w fazie grupowej Ligi Europy, ale tu akurat "Wojskowi" nie będą już rozstawieni. Chyba że...

Jeśli dwie z poniższych drużyn odpadną wcześniej, Legia rozstawienie uzyska i o Ligę Mistrzów będzie się biła z jednym ze słabszych zespołów. W grę wchodzą porażki klubów:

BATE Borysów (Białoruś)
Celtic Glasgow (Szkocja)
FC Kopenhaga (Dania)
Łudogorec Razgrad (Bułgaria)
Olympiacos Pireus (Grecja)
Red Bull Salzburg (Austria).

 

Czy i tym razem szczęście będzie po stronie "Wojskowych"?