World Tour: Zwycięstwa Amerykanów i Brazylijek w Moskwie

Siatkówka
World Tour: Zwycięstwa Amerykanów i Brazylijek w Moskwie
fot. FIVB

Amerykanie Nicholas Lucena i Philip Dalhausser triumfowali w turnieju World Tour w siatkówce plażowej w Moskwie. Wśród kobiet najlepsze okazały się Brazylijki Larissa Franca i Talita Antunes.

Amerykanie pokonali w finale Rosjan Wiaczesława Krasilnikowa i Nikitę Liamina 2:1 (21:17, 22:24, 18:16). W meczu o trzecie miejsce zwyciężył natomiast inny duet gospodarzy - Oleg Stojanowski i Artem Jarzuckin wygrali z Łotyszami Aleksandrsem Samoilovsem i Janisem Smedinsem 2:1 (18:21, 21:14, 15:8).

Larissa i Talita natomiast wygrały z Amerykankami Brooke Sweat i Summer Ross 2:0 (21:16, 21:14). Na najniższym stopniu podium również stanęły Brazylijki - Agatha Bednarczuk i Eduarda Lisboa. Ich rywalki - Niemki Victoria Bieneck i Isabell Schneider - nie przystąpiły do meczu.

Z Polaków na ćwierćfinale udział zakończyły dwie męskie pary. Grzegorz Fijałek (UKS SMS Łódź) i Michał Bryl (RCS Czarni Radom) przegrali w nim z Luceną i Dalhausserem. Natomiast Jakub Szałankiewicz (Stakolo Staszów) i Maciej Rudol (MKS Zryw-Volley Iława) ulegli Krasilnikowowi i Liaminowi.

Jedyny polski kobiecy duet - Kinga Kołosińska (AZS UMCS TPS Lublin) i Jagoda Gruszczyńska (UKS SMS Łódź) - zatrzymał się na barażu o "16". Najsłabiej z biało-czerwonych spisali się Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Bartosz Łosiak (KS Jastrzębie). Druga para cyklu World Tour i siódma rankingu światowego zakończyła występ na zmodyfikowanej fazie grupowej (w przypadku porażki w pierwszym, drugi mecz był o pozostanie w zawodach; z kolei dwie wygrane dawały bezpośredni awans do 1/8 finału).

Zawody w Moskwie miały rangę trzygwiazdkowych. Wyższą rangę mają w tym sezonie tylko imprezy w Rio de Janeiro (już się odbyła) i Olsztynie, które są czterogwiazdkowe oraz pięciogwiazdkowe w amerykańskim Fort Lauderdale (rozegrana w lutym), chorwackim Porecu i szwajcarskim Gstaad.

Wyniki:

kobiety

finał
Larissa Franca, Talita Antunes (Brazylia) - Brooke Sweat, Summer Ross (USA) 2:0 (21:16, 21:14)

o III miejsce
Agatha Bednarczuk, Eduarda Lisboa (Brazylia) - Victoria Bieneck, Isabell Schneider (Niemcy) - walkower

mężczyźni

finał
Nicholas Lucena, Philip Dalhausser (USA) - Wiaczesław Krasilnikow, Nikita Liamin (Rosja) 2:1 (21:17, 22:24, 18:16)

o III miejsce
Oleg Stojanowski, Artem Jarzuckin (Rosja) - Aleksandrs Samoilovs, Janis Smedins (Łotwa) 2:1 (18:21, 21:14, 15:8)

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze