Criterium du Dauphine: Demare wygrał etap, Kwiatkowski w peletonie

Francuz Arnaud Demare (FDJ) wygrał po finiszu z peletonu drugi etap wyścigu kolarskiego Criterium du Dauphine z metą w Arlanc. Michał Kwiatkowski (Sky) zajął 26. miejsce w tym samym czasie co zwycięzca. Liderem pozostał Belg Thomas De Gendt (Lotto).

Na mecie 171-kilometrowego odcinka Demare wyprzedził Norwega Alexandra Kristoffa (Katiusza) i swojego rodaka Nacera Bouhanniego (Cofidis). To szóste zwycięstwo 25-letniego kolarza w tym sezonie, a drugie w imprezie cyklu World Tour (poprzednie w marcowym wyścigu Paryż - Nicea).

Kwiatkowski, który przygotowuje się do startu w Tour de France, w peletonie finiszował także w niedzielę, na mecie pierwszego etapu w Saint-Etienne. W klasyfikacji generalnej po dwóch etapach zajmuje 22. miejsce ze stratą 1.09 do De Gendta.

W ośmioetapowym wyścigu startuje wielu faworytów zbliżającego się Tour de France, m.in. Brytyjczyk Chris Froome, Australijczyk Richie Porte, Francuz Romain Bardet, Hiszpan Alberto Contador czy Włoch Fabio Aru. Wszyscy, podobnie jak Kwiatkowski, nie ścigali się od ponad miesiąca, szlifując formę na lipcową "Wielką Pętlę".

Wyścig zakończy się 11 czerwca na podjeździe Plateau de Solaison w Górnej Sabaudii.