IME na żużlu: Łaguta, Jonsson i Lebedevs ze stałymi "dzikimi kartami"

Żużel
IME na żużlu: Łaguta, Jonsson i Lebedevs ze stałymi "dzikimi kartami"
fot. Cyfrasport

Organizatorzy mistrzostw Europy w jeździe na żużlu poinformowali w poniedziałek o przyznaniu trzech stałych "dzikich kart" na wszystkie cztery rundy cyklu. Otrzymali je Rosjanin Artem Łaguta, Szwed Andreas Jonsson oraz Łotysz Andzejs Lebedevs.

Zawodnikami rezerwowymi tegorocznego cyklu będą Duńczyk Mikkel Bech, Rosjanin Andriej Kudriaszow i kolejny Duńczyk Michael Jepsen Jensen.

 

- To oni zajęli kolejne trzy miejsca w SEC Challenge, które nie dawały awansu do finałów - wyjaśnił przedstawiciel FIM Europe Piotr Szymański.

 

O miano najlepszego na Starym Kontynencie będzie walczyło pięciu polskich żużlowców: brązowy medalista sprzed roku Krzysztof Kasprzyk, Przemysław Pawlicki, Mateusz Szczepaniak, Kapcer Gomólski i Adrian Miedziński.

 

Początek rywalizacji 30 czerwca w Toruniu, rodzinnym mieście Miedzińskiego. Później rywalizacja przeniesie się do niemieckiego Guestrow (15 lipca), szwedzkiego Hallstavik (5 sierpnia), a zakończy 16 września w Lublinie.

 

- Lubię wszystkie te tory. Na razie sezon układa się dla mnie bardzo dobrze i liczę na dobry wynik - powiedział Miedziński podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

 

Tytułu broni Duńczyk Nicki Pedersen.

 

Kalendarz IME 2017:

 

30 czerwca - Toruń
15 lipca - Guestrow (Niemcy)
5 sierpnia - Hallstavik (Szwecja)
16 września - Lublin (Polska)

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie