ME w boksie: Jakubowski uzupełnił kadrę na turniej w Charkowie

Sporty walki
ME w boksie: Jakubowski uzupełnił kadrę na turniej w Charkowie
fot. PAP

Igor Jakubowski (kat. 91 kg) uzupełnił skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w boksie, które 15 czerwca rozpoczną się w Charkowie - poinformował PAP selekcjoner Karol Chabros.

"Igor Jakubowski jest dziesiątym polskim zawodnikiem, który powalczy na Ukrainie. W ostatnich dniach wziął udział w Gdańsku w turnieju im. Zygmunta Chychły. W półfinale pokonał na punkty Niemca Abbasa Ammara. W tej walce doznał lekkiego urazu łuku brwiowego, dlatego nie wystąpił w finale z Rosjaninem Georgijem Junowidowem" - stwierdził Chabros.

 

Wcześniej powołania na ME w Charkowie otrzymali: 49 kg Jakub Słomiński, 52 kg Maciej Jóźwik, 56 kg Jarosław Iwanow, 60 kg Adrian Kowal, 64 kg Mateusz Polski, 69 kg Damian Kiwior, 75 kg Bartosz Gołębiewski, 81 kg Arkadiusz Szwedowicz, +91 kg Aleksander Stawirej.

 

W ramach przygotowań polscy pięściarze rywalizowali w meczach towarzyskich z Białorusią (14:10 w Ostrowcu Świętokrzyskim), Niemcami (12:8 w Brodnicy) i Armenią (14:6 w Kielcach).

 

Dziesięcioosobowa reprezentacja biało-czerwonych będzie walczyła na Ukrainie nie tylko o medale mistrzostw kontynentu. Wszyscy ćwierćfinaliści zdobędą prawo występu w jesiennych mistrzostwach świata w Niemczech.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze