Polonia Warszawa jednak w II lidze?

Piłka nożna
Polonia Warszawa jednak w II lidze?
fot. kspolonia.pl

Polonia Warszawa teoretycznie spadła z II ligi, ale mimo że ostatnia kolejka już dawno za nami, w praktyce cały czas istnieje szansa na utrzymanie. "Czarne Koszule" liczą bowiem na to, że Gryf Wejherowo nie otrzyma licencji na grę na szczeblu centralnym.

Polonia zajęła ostatecznie 15. miejsce w lidze, czyli pierwsze pod kreską spadkową. Ma w dorobku 35 punktów - o trzy mniej niż 14. w tabeli Gryf. W piątek klub z Wejherowa nie dostal od PZPN licencji na grę w II lidze, od decyzji oczywiście się odwolał, ale jeśli wniosek nie zostanie uwzględniony, Gryf spadnie do III ligi, a jego miejsce na szczeblu centralnym zajmie właśnie najlepsza ze spadkowiczów Polonia.

Sprawa powinna się rozwiązać w przyszłym tygodniu. Gryf ma bowiem czas na odwołanie się od decyzji do piątku. Zaraz po weekendzie PZPN prawdopodobnie zamknie sprawy licencyjne klubów z II ligi. Jeśli jednak zespół z Wejherowa nie zostanie zdegradowany, "Czarne Koszule" mogą jeszcze liczyć na problemy licencyjne spadkowiczów z Ekstraklasy i jednego z I-ligowców.

 

Mowa konkretnie o Górniku Łęczna, Ruchu Chorzów i Stomilu Olsztyn. Wszystkie trzy kluby zmagają się z poważnymi kłopotami finansowymi i możliwe, że nie uzyskają licencji na grę na szczeblu centralnym. Wtedy automatycznie zostaną zdegradowane do III ligi, co poskutkuje adekwatnymi roszadami na kilku poziomach rozgrywek. Szanse Polonii na utrzymanie są więc naprawdę spore.

– Kilka lat temu Polonia spadła z Ekstraklasy z powodu kłopotów licencyjnych. Może teraz los nam to odda? Nie mielibyśmy nic przeciwko. Na razie jednak nie mamy się z czego cieszyć – mówił podczas konferencji prasowej szkoleniowiec "Czarnych Koszul" Wojciech Szymanek.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze