Wołosz wraca do Serie A

Siatkówka
Wołosz wraca do Serie A
fot. Cyfrasport

Joanna Wołosz wraca do ligi włoskiej. Rozgrywająca reprezentacji Polski w przyszłym sezonie będzie broniła barw drużyny Imoco Volley Conegliano.

Wołosz występowała już w Italii w latach 2013-15, w drużynie Unedo Yamamay Busto Arsizio. Wywalczyła z tą ekipą m.in. srebro w Lidze Mistrzyń, po wygraniu w półfinale turnieju w Szczecinie z ekipą gospodyń – Chemikiem Police. Jej postawa na tyle spodobała się włodarzom klubu z Polic, że postanowili oni ściągnąć Wołosz do swego klubu. Z Chemikiem rozgrywająca zgarnęła dwa tytuły mistrza kraju i dwa Puchary Polski.

 

Teraz czas na nowe wyzwania. 27-letnia zawodniczka wraca do Włoch, gdzie będzie grać w ekipie Imoco Volley Conegliano. Podpisała roczny kontrakt z klubem, który w minionym sezonie wywalczył Puchar Włoch i sięgnął po srebro w Lidze Mistrzów.

 

 

– Jestem bardzo zadowolona i dumna, że będę częścią tej drużyny. Klub rozwija się, tworzy bardzo silny zespół i to będzie bardzo ekscytujące, móc współpracować z tyloma dobrymi zawodniczkami i walczyć na wszystkich frontach. Jestem bardzo szczęśliwa, że wracam do Italii. Dwa lata temu, gdy kończyłam przygodę z Busto, wiedziałam, że we Włoszech zostawiłam cząstkę siebie i chciałam tu kiedyś powrócić. W 2015 roku zdecydowałam się na grę w Polsce, bo Chemik jest drużyną numer jeden w moim kraju. Chcieliśmy uzyskać dobry wynik w Lidze Mistrzyń i choć nie udało się nam dostać na szczyt w Europie, jestem zadowolona, bo wywalczyliśmy dwa mistrzostwa Polski i dwa puchary. Teraz mogę kontynuować grę we Włoszech. Jestem bardzo zadowolona z wyboru Conegliano, ponieważ jest to jeden z najlepszych włoskich klubów. Nie mogę się już doczekać rozpoczęcia sezonu – powiedziała Wołosz.

RM, Polsat Sport, imocovolley.it

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze