Falaschi nowym rozgrywającym ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Siatkówka
Falaschi nowym rozgrywającym ZAKSY Kędzierzyn-Koźle
fot. Jakub Piasecki/Cyfrasport

W najblizszym sezonie graczem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle będzie Marco Falaschi. Włoski rozgrywający zastąpi na tej pozycji w drużynie mistrzów Polski Grzegorza Pająka.

Falaschi jest doskonale znany polskim kibicom, ponieważ od trzech sezonów wystepuje na parkietach PlusLigi.

 

Włoski rozgrywający karierę rozpoczynał w Lupi Santa Croce, a następnie swoich sił w Pallavolo Pescia i Olympia Massa. W 2013 roku zdecydował się na opuszczenie rodzimej ligi. To właśnie sezon 2013/2014 był przełomowy w jego karierze, dobra postawa w barwach Budvanskiej Rivijery Budvy, z którą zdobył mistrzostwo ligi, nie umknęła trenerowi Andrei Anastasiemu i rozgrywający z czarnogórskiej ekipy trafił do Lotosu Trefla Gdańsk.


W barwach ekipy z Pomorza Włoch sięgnął po swoje, jak dotychczas największe sukcesy: wicemistrzostwo Polski oraz Puchar i Superpuchar Polski.

 

Nowy zawodnik ZAKSY ma w swoim dorobku również wystepy w reprezentacji swojego kraju, z którą sięgnął po złoty medal Igrzysk Śródziemnomorskich i brąz Ligi Światowej w 2013 roku.

 

Przed sezonem 2016/2017 Falaschi przeszedł do beniaminka PlusLigi – GKS-u Katowice. Grając w stolicy Górnego Śląska również pokazał się z dobrej strony, w znacznym stopniu przyczyniając się do zajęcia wysokiej, 10 pozycji, w plusligowej tabeli.


W kolejnym sezonie zawodnik będzie bronił barw naszego klubu, wspierając pierwszego rozgrywającego ZAKSY – Benjamina Toniuttiego. Włoch podkreślił, jak ważnym krokiem jest dla niego podpisanie kontraktu z mistrzem Polski.


- Jestem naprawdę szczęśliwy, że mogę zostać w Polsce. Bycie częścią takiego zespołu, jakim jest ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to dla mnie wielki honor i wyróżnienie. Mam nadzieję, że swoją grą będę mógł pomóc drużynie – przyznał nowy zawodnik mistrzów Polski.

ask, Polsat Sport, zaksa.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze