"Ostapenko może pokusić się o zwycięstwo we French Open"

Tenis

Niespodzianką dziesiątego dnia French Open było z pewnością zwycięstwo Jeleny Ostapenko nad Caroline Woźniacki. - Ostapenko grała nieprawdopodobny tenis i patrząc na pozostałe w turnieju zawodniczki młodziutka Łotyszka może pokusić się nawet o zwycięstwo w French Open - powiedział Filip Gawęcki.

Wtorkowe zmagania tenisistów na turnieju French Open zostały zdominowane przez załamanie pogody. Gwałtowne nawałnice przeszkodziły w rozegraniu większości spotkań i tylko pojedynki Caroline Wozniacki z Jeleną Ostapenko oraz Timey Bacsinszky z Kristiną Mladenović udało się doprowadzić do końca.

 

- Warunki były fatalne. Na początku spokania Wozniacki - Ostapenko mączka uderzała w twarze obu zawodniczek. Dziewczyny zasłaniały się, odwracały, a nawet uciekały. Co więcej piłka przy wyrzucie podczas serwisu potrafiła uciec im w bok... Myślę, że tak trudne warunki atmosferyczne miały wpływ na ostateczne wyniki rywalizacji - komentował Gawęcki.

- To jest nieprawdopodobne. Mamy XXI wiek, a na kortach Rolanda Garrosa nie ma dachu. Jest to jedyny turniej wielkoszlemowy, gdzie pogoda w tak znaczny sposób może pokrzyżować poczynania tenisistów - dodała Justyna Kostyra.

Komentatorzy skupili się również na porażce Wozniacki z Ostapenką. Dwunasta rakieta rankingu WTA przegrała 1:2 (6:4, 2:6, 2:6).

- Łotyszka gra bardzo ofensywny tenis, atakuje praktycznie każdą piłkę. Grała nieprawdopodobny tenis i patrząc na pozostałe w turnieju zawodniczki młodziutka Ostapenko może pokusić się nawet o zwycięstwo w French Open - dodał Gawęcki.

 

Całe podsumowanie dziesiątego dnia French Open w załączonym materiale wideo.

Justyna Kostyra, Filip Gawęcki, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie