Zieliński kolegą Lewandowskiego w Bayernie?

Piłka nożna
Zieliński kolegą Lewandowskiego w Bayernie?
fot. PAP
Czy uświadczymy wkrótce takiego obrazka na arenie klubowej?

Jak informują "Bild" i "Corriere dello Sport", Piotr Zieliński jest w kręgu zainteresowań Bayernu Monachium. Niemiecki gigant musiałby wyłożyć na stół 65 milionów euro - tyle bowiem wynosi klauzula odstępnego Polaka. Jego kontrakt z Napoli obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku.

Do tej pory w kontekście transferu do Bayernu najgłośniej mówiło się o Alexisie Sanchezie z Arsenalu, którego znany serwis transfermarkt.de wycenia również na 65 mln euro. To daje już 130 mln, a oprócz Sancheza i Zielińskiego, jak twierdzą niemieccy oraz włoscy dziennikarze, mistrz Niemiec interesuje się jeszcze trzema zawodnikami.

Mowa konkretnie o Adrienie Rabiocie z Paris Saint-Germain (18 mln wg transfermarkt.de), Federico Chiesie z Fiorentiny (8 mln) i Andrei Contim z Atalanty (6 mln). Jeśli Carlo Ancelotti rzeczywiście chciałby ich wszystkich ściągnąć, jego klub musiałby się liczyć z wydatkiem rzędu ponad 162 mln euro.

Wyłączając oczywiście Sancheza, Zieliński jest przez Niemców i Włochów uznawany za najbardziej obiecującego zawodnika z całego tego towarzystwa. Dziennikarze podkreślają jego technikę i inteligencję. Czyżby wkrótce Robert Lewandowski miał walczyć o tytuł króla strzelców przy pomocy podań swojego młodszego kolegi z reprezentacji? Wszak Zieliński asystować umie - w minionym sezonie Serie A skompletował siedem decydujących podań.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze