DPŚ: Cieślak podał szeroki skład na finał

Żużel
DPŚ: Cieślak podał szeroki skład na finał
fot. PAP

8 lipca w Lesznie odbędzie się finał Drużynowego Pucharu Świata na żużlu. Gospodarzem zmagań będzie reprezentacja Polski, która ma zagwarantowany udział w decydującej batalii. Selekcjoner kadry, Marek Cieślak podał szeroki skład na ten turniej.

W 10-osobowej kadrze nie ma niespodzianek. Znajdują się w niej czterej uczestnicy tegorocznego cyklu Grand Prix z liderem klasyfikacji przejściowej Patrykiem Dudkiem na czele. Ponadto miejsce w reprezentacji znalazło się dla trzech bardzo doświadczonych zawodników jakimi są Piotr Protasiewicz, Jarosław Hampel i Janusz Kołodziej. Na liście powołanych widnieją nazwiska także Przemysława Pawlickiego, Maksyma Drabika i Bartosza Smektały.

Polscy żużlowcy będą bronić złotego medalu wywalczonego rok temu. W pierwszym półfinale w angielskim King’s Lynn pojadą reprezentacje Wielkiej Brytanii, Australii, Stanów Zjednoczonych i Czech. W drugim półfinale w szwedzkim Vastervik wystąpią Szwedzi, Duńczycy, Rosjanie oraz triumfatorzy rundy kwalifikacyjnej. Do wielkiego finału awansują zwycięzcy półfinałów oraz najlepsza drużyna z turnieju barażowego, który odbędzie się w Lesznie.

Kadra Polski na DPŚ:

Patryk Dudek
Maciej Janowski
Piotr Pawlicki
Bartosz Zmarzlik
Przemysław Pawlicki
Piotr Protasiewicz
Jarosław Hampel
Janusz Kołodziej
Maksym Drabik
Bartosz Smektała 

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze