Montreux Volley Masters: Polki z problemami pokonały Tajlandię

Reprezentacja Polski siatkarek w swoim drugim meczu w trakcie turnieju Montreux Volley Masters pokonała reprezentację Tajlandii 3:1 i odniosła tym samym premierowe zwycięstwo w szwajcarskich zmaganiach.

Dla Tajlandii był to pierwszy mecz w tym turnieju. Podopieczne Jacka Nawrockiego miały już za sobą jedno spotkanie, w którym przegrały z Brazylijkami 1:3. Biało-Czerwone pozostawiły jednak po sobie dobre wrażenie i w starciu z Tajlandią były faworytkami.

Pierwszy set nie zwiastował problemów jakie reprezentantki Tajlandii mogą postawić naszemu zespołowi. Polki spisywały się dobrze w każdym elemencie, a liderką w ataku była Malwina Smarzek.  Biało-Czerwone kontrolowały przebieg wydarzeń i ostatecznie wygrały pierwszą odsłonę 25:17.

Druga partia także rozpoczęła się po myśli ekipy dowodzonej przez Jacka Nawrockiego. Na pierwszej przerwie technicznej Polska prowadziła 8:5 i wydawało się, że będzie tylko powiększać przewagę. Tajki wzięły się jednak do odrabiania strat, doprowadziły do remisu, a na drugiej przerwie technicznej prowadziły jednym oczkiem. W decydującej fazie rywalizacji rywalki odskoczyły na trzy punkty. Nasz zespół nie wykorzystał w końcówce dwóch kontrataków i nie potrafił zniwelować strat. Ostatecznie Tajlandia wygrała 25:22 i doprowadziła do remisu w meczu.

Tajki kontynuowały dobrą grę na początku trzeciego seta, kiedy to objęły prowadzenie 8:5 na pierwszej przerwie technicznej. Ich przewaga wzrosła nawet do pięciu punktów, ale na szczęście im bliżej końca seta, tym lepiej zaczęły spisywać się nasze reprezentantki, które po drugiej przerwie technicznej wyszły na czoło. Tajki nie dawały jednak za wygraną, zniwelowały straty i odskoczyły na trzy punkty (18:21). Dzięki dobrej grze w bloku Polki wyszły z opresji. Po skutecznej zagrywce Agnieszki Kąkolewskiej udało się triumfować 25:23 i ponownie wyjść na prowadzenie w tej rywalizacji.

Najbardziej zacięty był czwarty set. Polki znakomicie rozpoczęły od prowadzenia 8:3 na pierwszej przerwie technicznej i trzymały rękę na pulsie do drugiej regulaminowej przerwy, prowadząc 16:12. Niestety Tajki zniwelowały różnicę i na tablicy świetlnej widniał remis 16:16. Od tamtej pory toczyła się gra punkt za punkt aż do samego końca. Tajlandia miała dwie piłki setowe, których nie potrafiła wykorzystać. Szczęście było tym razem po stronie Polek, które najpierw skorzystały na niewymuszonym błędzie rywalek, a następnie popisały się skutecznym blokiem, wygrywając 27:25 i cały mecz 3:1.

Ostatni mecz w fazie grupowej Polska zagra 9 czerwca. Wówczas Biało-Czerwone zmierzą się z Niemkami.

Polska - Tajlandia 3:1 (25:17,22:25,25:23,27:25)

KN, Polsat Sport
Zapis relacji
Relacja zakończona

Polska wygrywa z Tajlandią 3:1 i odnosi pierwsze zwycięstwo w turnieju Montreux Volley Masters.

Polska - Tajlandia 2:1, 27:25 - Jest skuteczny blok i wygrywamy cały mecz 3:1!

Polska - Tajlandia 2:1, 26:25 - Mylą się Tajki i mamy piłkę meczową!

Polska - Tajlandia 2:1, 25:25 - Smarzek z prawego skrzydła.

Polska - Tajlandia 2:1, 24:25 - Niestety ta sama siatkarka zagrywa w aut.

Polska - Tajlandia 2:1, 24:24 - Kąkolewska ze środka i gramy na przewagi!

Polska - Tajlandia 2:1, 23:24 - Piłka setowa dla Tajlandii.

Polska - Tajlandia 2:1, 22:23 - Niestety Tajlandia idzie za ciosem i wychodzi na czoło.

Polska - Tajlandia 2:1, 22:22 - Mędrzyk atakuje w aut i jest remis.

Polska - Tajlandia 2:1, 22:21 - Serwujemy w siatkę.

Polska - Tajlandia 2:1, 21:20 - Mędrzyk atakuje z lewego skrzydła.

Polska - Tajlandia 2:1, 20:20 - Gra punkt za punkt i będą emocje!

Polska - Tajlandia 2:1, 19:19 - Zerwany atak Tajek i mamy remis.

Polska - Tajlandia 2:1, 18:19 - Szczęśliwy punkt Polek po długiej wymianie.

Polska - Tajlandia 2:1, 16:18 - Mędrzyk z sytuacyjnej piłki atakuje w siatkę. Znowu o przerwę prosi Jacek Nawrocki.

Polska - Tajlandia 2:1, 16:17 - Kolejny przestój w tym meczu naszego zespołu. Smarzek zablokowana i Tajlandia wychodzi na prowadzenie.

Polska - Tajlandia 2:1, 16:16 - Smarzek nie kończy ataku i skutecznie kontratakują Tajki.

Polska - Tajlandia 2:1, 16:15 - Grajber atakuje w aut i o czas prosi Jacek Nawrocki.

Polska - Tajlandia 2:1, 16:13 - Smarzek serwuje w siatkę.

Polska - Tajlandia 2:1, 16:12 - Na drugiej przerwie technicznej Polki prowadzą czteroma punktami po błędzie rozgrywającej Tajlandii, która dotyka siatki.

Polska - Tajlandia 2:1, 15:12 - Smarzek mocno atakuje po bloku.

Polska - Tajlandia 2:1, 13:10 - Polki na raty zdobywają punkt. Najpierw nie kończy ataku Kąkolewska, ale chwilę później poprawia Smarzek.

Polska - Tajlandia 2:1, 12:9 - Kąkolewska skutecznie atakuje ze środka.

Polska - Tajlandia 2:1, 11:9 - As serwisowy Tajek.

Polska - Tajlandia 2:1, 11:7 - Kiwka z drugiej piłki Wołosz.

Polska - Tajlandia 2:1, 10:6 - Smarzek tym razem mocno z prawego skrzydła.

Polska - Tajlandia 2:1, 9:5 - Kiwka za blok Malwiny Smarzek.

Polska - Tajlandia 2:1, 8:5 - Grajber atakuje w antenkę.

Polska - Tajlandia 2:1, 8:3 - Na pierwszej przerwie technicznej prowadzimy pięcioma punktami.

Polska - Tajlandia 2:1, 7:2 - Mylą się w ataku Tajki, które nie potrafią przebić piłki na drugą stronę siatki.

Polska - Tajlandia 2:1, 6:2 - Dłuższa wymiana i pojedynczy blok Kąkolewskiej. O czas prosi szkoleniowiec Tajlandii.

Polska - Tajlandia 2:1, 5:2 - Powiększa się przewaga Polski. Smarzek mocno z prawego skrzydła.

Polska - Tajlandia 2:1, 4:2 - Kąkolewska znowu ze środka kończy atak.

Polska - Tajlandia 2:1, 3:2 - Mędrzyk zablokowana w sytuacyjnej akcji.

Polska - Tajlandia 2:1, 3:1 - Trzeci punkt z rzędu Polek. Tym razem Smarzek z prawego skrzydła.

Polska - Tajlandia 2:1, 2:1 - Kąkolewska ze środka.

Polska - Tajlandia 2:1, 1:1 - Skutecznie Mędrzyk z lewego skrzydła.

Polska - Tajlandia 2:1, 0:0 - Czas na czwartego seta.

To nie był najlepszy set w naszym wykonaniu. Dużo nierównej gry, ale istotne jest zwycięstwo. Oby Polki poszły za ciosem.

Polska - Tajlandia 1:1, 25:23 - Punktowa zagrywka Kąkolewskiej i wygrywamy drugiego seta!

Polska - Tajlandia 1:1, 24:23 - Znowu blok w roli głównej. Mamy piłkę setową.

Polska - Tajlandia 1:1, 23:23 - Smarzek szczęśliwie zdobywa punkt na siatce.

Polska - Tajlandia 1:1, 22:23 - Sprytna kiwka za blok i Tajki prowadzą.

Polska - Tajlandia 1:1, 22:22 - I znowu Polki dobrze blokują! Mamy remis.

Polska - Tajlandia 1:1, 21:22 - Podwójny blok Polek.

Polska - Tajlandia 1:1, 19:21 - Kąkolewska mocno ze środka.

Polska - Tajlandia 1:1, 18:21 - W naszych szeregach szerzą się proste błędy, co wykorzystują rywalki.

Polska - Tajlandia 1:1, 18:20 - Tym razem Tajki wykorzystują przechodzącą piłkę.

Polska - Tajlandia 1:1, 18:19 - Smarzek przekracza linię trzeciego metra i Tajlandia znowu wychodzi na prowadzenie. O czas prosi Jacek Nawrocki.

Polska - Tajlandia 1:1, 18:17 - Długa akcja. Mędrzyk posyła piłkę w aut.

Polska - Tajlandia 1:1, 18:16 - Kolejna przechodząca piłka. Tym razem na siatce skutecznie Joanna Wołosz. Czas dla trenera Tajlandii.

Polska - Tajlandia 1:1, 17:16 - Kąkolewska z przechodzącej piłki i wychodzimy na prowadzenie.

Polska - Tajlandia 1:1, 15:16 - Martyna Grajber serwuje w siatkę i na drugiej przerwie technicznej przegrywamy jednym punktem.

Polska - Tajlandia 1:1, 14:14 - Mylą się w ataku Tajki i mamy upragniony remis!

Polska - Tajlandia 1:1, 13:14 - Piłka po zagrywce Smarzek przedziera się przez siatkę i wpada w pole Tajlandii.

Polska - Tajlandia 1:1, 12:14 - As serwisowy Smarzek i odrabiamy straty. O czas prosi trener Tajlandii.

Polska - Tajlandia 1:1, 11:14 - Wreszcie popisujemy się skutecznym blokiem. W roli głównej Zuzanna Efimienko.

Polska - Tajlandia 1:1, 10:14 - Kolejny atak środkowej naszej reprezentacji.

Polska - Tajlandia 1:1, 9:13 - Efimienko ze środka.

Polska - Tajlandia 1:1, 8:13 - Świetna obrona Krzos, ale dotykamy siatki... O czas prosi Jacek Nawrocki.

Polska - Tajlandia 1:1, 8:11 - Odgwizdany błąd podwójnego odbicia. Punkt dla Biało-Czerwonych.

Polska - Tajlandia 1:1, 7:10 - Efektowny blok Polek, ale niestety autowy.

Polska - Tajlandia 1:1, 7:9 - Mylą się wreszcie Tajki, które atakują w siatkę.

Polska - Tajlandia 1:1, 5:9 - Nie kończymy kolejnych ataków w przeciwieństwie do rywalek.

Polska - Tajlandia 1:1, 5:8 - Na pierwszej przerwie technicznej przegrywamy trzema punktami. Niestety gra Polski nie wygląda najlepiej.

Polska - Tajlandia 1:1, 4:5 - Bardzo dobrze w zespole Tajlandii funkcjonuje prawe skrzydło.

Polska - Tajlandia 1:1, 2:4 - Polki nie potrafią znaleźć sposobu na zatrzymanie rywalek.

Polska - Tajlandia 1:1, 1:3 - Długa wymiana i Tajlandia kończy atak z przechodzącej piłki.

Polska - Tajlandia 1:1, 1:2 - Zablokowana Grajber na lewym skrzydle.

Polska - Tajlandia 1:1, 1:1 - Dwa skuteczne ataki po obu stronach.

Polska - Tajlandia 1:1, 0:0 - Czas na trzeciego seta.

Niestety po dobrym pierwszym secie, w drugiej partii Polki pozwoliły rywalkom na rozkręcenie się i spotkanie zaczyna się praktycznie od nowa.

Polska - Tajlandia 1:0, 22:25 - Skuteczny atak ze środka Tajlandii, która doprowadza do remisu w meczu.

Polska - Tajlandia 1:0, 22:24 - Bronimy pierwszą piłkę setową.

Polska - Tajlandia 1:0, 21:24 - Nie wykorzystujemy dwóch kontrataków i w konsekwencji tracimy punkt.

Polska - Tajlandia 1:0, 21:23 - As serwisowy Kąkolewskiej i wracamy do gry! Zapowiada się ciekawa końcówka, ale wcześniej reaguje szkoleniowiec Tajlandii.

Polska - Tajlandia 1:0, 19:23 - Atak po bloku Polek, ale sędziowie wskazują ... aut.

Polska - Tajlandia 1:0, 19:21 - Przyspieszona piłka do Smarzek.

Polska - Tajlandia 1:0, 18:21 - Cały czas utrzymuje się trzypunktowa przewaga Tajlandii. Drugi raz przerwę bierze Jacek Nawrocki.

Polska - Tajlandia 1:0, 17:20 - Mocny, pewny atak rywalek.

Polska - Tajlandia 1:0, 17:19 - Wołosz wyręcza swoje koleżanki i kiwa z drugiej piłki.

Polska - Tajlandia 1:0, 16:19 - Ale jeszcze gorzej gramy na siatce, bowiem trzeci raz skutecznie blokują Tajki. Tym razem zatrzymana Smarzek i o czas prosi Jacek Nawrocki.

Polska - Tajlandia 1:0, 16:18 - Polak znowu zablokowana. Od jakiegoś czasu w naszym zespole szwankuje przyjęcie.

Polska - Tajlandia 1:0, 16:17 - Niestety nie wykorzystujemy kontry. Polak zablokowana na lewym skrzydle.

Polska - Tajlandia 1:0, 16:16 - Bardzo długa wymiana i skuteczny atak Smarzek.

Polska - Tajlandia 1:0, 15:16 - Zepsuta zagrywka Smarzek i Tajlandia minimalnie prowadzi na drugiej przerwie technicznej.

Polska - Tajlandia 1:0, 15:15 - Smarzek atakuje po prostej z prawego skrzydła.

Polska - Tajlandia 1:0, 14:15 - Długa akcja i punkt dla Tajlandii.

Polska - Tajlandia 1:0, 13:14 - Tajlandia gra znacznie lepiej i obejmuje prowadzenie.

Polska - Tajlandia 1:0, 12:12 - Tajlandia wykorzystuje kontrę i mamy remis.

Polska - Tajlandia 1:0, 12:10 - Dobre rozegranie Wołosz i pewny atak Patrycji Polak.

Polska - Tajlandia 1:0, 11:9 - Efimienko drugi raz skutecznie ze środka.

Polska - Tajlandia 1:0, 10:8 - Dobrze ze środka atakuje Efimienko.

Polska - Tajlandia 1:0, 9:8 - Błąd w przyjęciu popełniają nasze siatkarki.

Polska - Tajlandia 1:0, 8:6 - Kąkolewska serwuje w aut.

Polska - Tajlandia 1:0, 8:5 - Punktowy serwis Agnieszki Kąkolewskiej i prowadzimy na pierwszej przerwie technicznej trzema oczkami.

Polska - Tajlandia 1:0, 5:4 - Zbyt mocno wyrzucona przez Wołosz Smarzek atakuje w antenkę.

Polska - Tajlandia 1:0, 5:2 - Tym razem Malwina Smarzek skutecznie atakuje.

Polska - Tajlandia 1:0, 4:2 - Pojedynczy blok Smarzek!

Polska - Tajlandia 1:0, 3:2 - Mocny atak Polak, która obija tajski blok.

Polska - Tajlandia 1:0, 2:2 - Mamy problem z przyjęciem zagrywki i kontrę wykorzystuje Tajlandia. Remis.

Polska - Tajlandia 1:0, 2:0 - Długa wymiana i dobry atak ze środka Kąkolewskiej.

Polska - Tajlandia 1:0, 1:0 - Libero Tajlandii przebija piłkę w aut.

Polska - Tajlandia 1:0, 0:0 - Zaczynamy drugiego seta.

Znakomita końcówka w naszym wykonaniu sprawiła, że wygramy pierwszą odsłonę bardzo pewnie. Oby tak w kolejnych partiach!

Polska - Tajlandia 0:0, 25:17 - Tym razem skuteczny blok i pewnie wygramy pierwszego seta!

Polska - Tajlandia 0:0, 24:17 - As serwisowy i jesteśmy o krok od zwycięstwa!

Polska - Tajlandia 0:0, 23:17 - Pogubiły się w tej akcji Tajki, co skrzętnie wykorzystały Polki.

Polska - Tajlandia 0:0, 22:17 - Przez podwójny blok przedziera się Grajber.

Polska - Tajlandia 0:0, 21:17 - Na szczeście w naszych szeregach jest Malwina Smarzek!

Polska - Tajlandia 0:0, 20:17 - Atak blok-aut i niwelowana jest przewaga Polek.

Polska - Tajlandia 0:0, 19:15 - Smarzek nie zwalnia ręki i daje kolejny punkt naszemu zespołowi.

Polska - Tajlandia 0:0, 18:13 - Punktowa zagrywka Smarzek!

Polska - Tajlandia 0:0, 17:13 - Atak jednej z Tajek w siatkę.

Polska - Tajlandia 0:0, 16:13 - Pewny atak Smarzek. Na drugiej przerwie technicznej Polki utrzymują minimalne prowadzenie.

Polska - Tajlandia 0:0, 15:13 - Znowu Tajlandia zbliża się do naszej drużyny.

Polska - Tajlandia 0:0, 15:11 - Atak Smarzek za pierwszym razem został podbity, ale druga próba z prawego skrzydła już skuteczna.

Polska - Tajlandia 0:0, 14:10 - Kolejny raz Kąkolewska góruje na siatce, zmuszając trenera Tajlandii do wzięcia drugiego czasu.

Polska - Tajlandia 0:0, 13:10 - Dobry blok Kąkolewskiej.

Polska - Tajlandia 0:0, 12:10 - Problemy techniczne są powodem tej przedłużonej przerwy, ale za chwilę gra zostanie wznowiona.

Polska - Tajlandia 0:0, 12:10 - Trwa przerwa w grze. Sędziowie nad czymś dyskutują.

Polska - Tajlandia 0:0, 12:10 - Niestety reprezentacja Tajlandii odrabia straty.

Polska - Tajlandia 0:0, 12:7 - Rywalki miały piłkę w górze na wagę kolejnego oczka, ale zaatakowały z trzeciego metra w siatkę.

Polska - Tajlandia 0:0, 11:7 - Punktowa zagrywka Tajlandii.

Polska - Tajlandia 0:0, 11:5 - Pewny atak Smarzek z prawego skrzydła.

Polska - Tajlandia 0:0, 10:5 - Tym razem Mędrzyk zaserwowała w aut.

Polska - Tajlandia 0:0, 9:4 - Bardzo dobry atak Mędrzyk.

Polska - Tajlandia 0:0, 8:3 - Na pierwszej przerwie technicznej Biało-Czerwone zdecydowanie prowadzą.

Polska - Tajlandia 0:0, 6:2 - Szczęśliwie skończony atak przez Tajki.

Polska - Tajlandia 0:0, 5:1 - Bardzo dobre otwarcie naszej drużyny i o czas prosi opiekun Tajlandii.

Polska - Tajlandia 0:0, 3:1 - Była szansa na czwarty punkt, ale Polki nie wykorzystały kontrataku.

Polska - Tajlandia 0:0, 2:0 - Pierwsze piłki dla Polek.

Wyjściowa szóstka reprezentacji Polski: Wołosz, Polak, Kąkolewska, Smarzek, Mędrzyk, Efimienko, Krzos (libero).

Dla reprezentacji Polski będzie to drugi mecz w tym turnieju. Podopieczne Jacka Nawrockiego przegrały z Brazylią 1:3. Ekipa Tajlandii debiutuje w tych zmaganiach. W grupie znajduje się jeszcze reprezentacja Niemiec, która dzisiaj zagra z Canarinhos o 21:15.

Witamy w relacji meczu Polska - Tajlandia w ramach turnieju Montreux Volley Masters. Początek spotkania zaplanowany jest na 16:30.