Piłkarskie MME: Reprezentacja Serbii przyleciała do Polski

Piłka nożna
Piłkarskie MME: Reprezentacja Serbii przyleciała do Polski

Reprezentacja Serbii, która w piłkarskich mistrzostwach Europy do lat 21 rywalizuje w grupie B, jest pierwszą z 11 zagranicznych ekip, która przyleciała do Polski. Do 14 czerwca będzie przebywać na zgrupowaniu w Hotelu Mistral Sport w Gniewinie.

„Serbowie wylądowali na lotnisku w Gdańsku Rębiechowie w środę o 17.30 skąd autokarem udali się do naszego ośrodka. Wieczorem mają jeszcze zaplanowany trening, a po nim odnowę biologiczną oraz kolację. Ta drużyna będzie trenować u nas, na boisku i siłowni, do 14 czerwca i tego dnia pojedzie do Bydgoszczy. Do tego momentu nie ma w planie rozegrania żadnego sparingu” - powiedział dyrektor ds. marketingu Hotelu Mistral Sport w Gniewinie Dariusz Tokarski.

 

Podczas mistrzostw Europy w 2012 roku ośrodek ten był centrum pobytowym Hiszpanów. Wówczas obiekt był zamknięty dla innych gości, ale serbska młodzieżówka nie ma go na wyłączność.

 

„Drużyna zajęła całe skrzydło. Ma również do swojej dyspozycji boisko, gabinety masażu i odnowy biologicznej oraz wydzieloną część restauracji, żeby w nieskrępowany sposób i o wybranej przez siebie porze konsumować posiłki” - wyjaśnił.

 

Serbska ekipa liczy 37 osób – 21 piłkarzy oraz 16 członków sztabu szkoleniowo-medycznego. W tym gronie jest również były bramkarz Lechii Gdańsk Vanja Milinkovic-Savic, który przeszedł do Torino FC.

 

„Ta reprezentacja ma w swoim składzie także dietetyczkę, która konsultowała z naszymi pracownikami menu dla swoich zawodników oraz ma czuwać nad przygotowaniem wszystkich posiłków. Poza tym Serbowie nie mają jakiś szczególnych wymogów i zachcianek. Dla nich najważniejsze są treningi w dobrych warunkach, które możemy im zaoferować” - dodał Tokarski.

 

Wszystkie grupowe mecze Serbia rozegra w Bydgoszczy – 17 czerwca o godzinie 18 zmierzy się z Portugalią, trzy dni później także o 18 zagra z Macedonią, natomiast 23 czerwca o 20.45 jej rywalem będzie Hiszpania. Pozostałe spotkania grupy B odbędą się w Gdyni.

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie