Zawody jeździeckie CSI4*: Wielkie nazwiska zawitają do Poznania

Inne
Zawody jeździeckie CSI4*: Wielkie nazwiska zawitają do Poznania
fot. PAP

Ponad 100 zawodników z 27 państw, wśród nich uczestnicy igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata, weźmie udział w czterodniowych zawodach jeździeckich w skokach przez przeszkody CSI4* na poznańskim Hipodromie Wola od 15 czerwca 2017 roku.

W 20 konkursach, z najważniejszym, zaliczanym do światowego i europejskiego rankingu, Grand Prix Poznania (pula nagród 100 tysięcy euro) w niedzielę 18 czerwca, rywalizować będzie ponad 260 koni. W stolicy Wielkopolski szykuje się prawdziwe święto sportu jeździeckiego. Poznańska impreza jest jedną z najważniejszych w kraju, obok zawodów CSIO w Sopocie, a pula nagród wzrosła do 860 tysięcy złotych.

 

Na hipodromie Wola pojawi się wiele gwiazd światowego jeździectwa. Należy do nich Reed Kessler z USA, uczestnik igrzysk olimpijskich w Londynie, finalista Pucharu Świata w 2010 roku, wicemistrz Ameryki Północnej. Także jego rodaczka Katherine Dinan, 24-letnia mistrzyni Ameryki Północnej. Na parkurze pojawi się wicemistrz olimpijski z Seulu, zdobywca Pucharu Świata w 2007 roku Szwajcar Beat Mandli.

 

„Warto będzie zobaczyć w Poznaniu amazonkę przyszłości, zaledwie 19-letnią Holenderkę Sanne Thijssen, która w ostatnich 12 miesiącach wygrała 9 konkursów zaliczanych do światowego rankingu. Niezwykłym zawodnikiem jest Włoch Juan Carlos Garcia, który startuje z powodzeniem zarówno w skokach przez przeszkody, jak i we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. W ubiegłym roku w Poznaniu był drugi. Będą też zwycięzcy na Woli - sprzed trzech lat Włoch Roberto Turchetto i sprzed roku Belg Wilm Vermeir. Wreszcie w rywalizacji uczestniczyć będą wszyscy najlepsi polscy zawodnicy na czele z mistrzem kraju Kamilem Grzelczykiem i liderem rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego Jarosławem Skrzyczyńskim" - powiedział podczas konferencji prasowej przed CSI4* dyrektor imprezy Szymon Tarant.

 

Na pierwsze dwa dni zawodów wstęp będzie bezpłatny. Codziennie rozegranych zostanie od czterech do pięciu konkursów. Zawodom towarzyszyć będzie wiele innych imprez - w tym pokaz niezwykłej niemieckiej grupy Degenerhof. W strefie sztuki swoje prace zaprezentują artyści kochający konie. Odbędzie się konkurs Family Cup, a z każdego biletu zakupionego na niedzielę 18 czerwca organizator przekaże 5 zł Fundacji Stworzenia Pana Smolenia.

 

Zawody CSI4* to jednocześnie VIII memoriał Macieja Frankiewicza, zmarłego w 2009 roku wiceprezydenta Poznania. "Cieszę się, że właśnie w taki sposób możemy uczcić pamięć Macieja, dla którego konie, jeździectwo i tradycja ułańska były obok biegania największą pasją" - przypomniała wdowa po zmarłym Joanna Frankiewicz, fundatorka szabli kawaleryjskiej, która trzykrotnie trafiła w ręce polskich jeźdźców.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze