Diamentowa Liga w Rzymie: Transmisja w Polsacie Sport

Lekkoatletyka
Diamentowa Liga w Rzymie: Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

W czwartek wystartują kolejne zawody lekkoatletyczne z cyklu Diamentowej Ligi. W sześciu konkurencjach wystartuje ośmioro Polaków. Transmisja turnieju Diamentowej Ligi w Polsacie Sport.

W rzymskiej edycji lekkoatletycznego cyklu nasi reprezentanci swoich sił spróbują w biegach na 400, 800 i 1500 metrów, w biegu na 3000 metrów z przeszkodami, pchnięciu kulą, a także skoku wzwyż.

Niektórzy z Biało-Czerwonych nadal walczą o minimum potrzebne do startu w nadchodzących mistrzostwach świata w Londynie. Jest to między innymi Marcin Lewandowski, który najlepszy wynik na 800 metrów uzyskał w Somerville (1.45,76), a do zakwalifikowania się na mistrzostwa globu potrzebuje przełamania bariery 1.45,76. Na tym dystansie powalczy również Adam Kszczot.

O promocję na najważniejszą lekkoatletyczną imprezę w tym roku starać się będzie również Paulina Guba. Nasza kulomiotka legitymuje się wskaźnikiem PZLA 17,47, a do pełni szczęścia potrzebuje 17,75.

Na 1500 metrów pobiegną Sofia Ennaoui oraz Angelika Cichocka. Obie są już pewne startu na mistrzostwach świata, więc w Rzymie będą starały się pokazać z jak najlepszej strony i pobić swoje rekordy życiowe.

Polacy startujący w Diamentowej Lidze w Rzymie:

Pchnięcie kulą - Paulina Guba

Skok wzwyż - Kamila Lićwinko

Bieg na 3000m z przeszkodami - Krystian Zalewski

Bieg na 400m - Justyna Święty

Bieg na 800m - Adam Kszczot, Marcin Lewandowski

Bieg na 1500m - Sofia Ennaoui, Angelika Cichocka

Transmisja Diamentowej Ligi w Rzymie od godziny 20.00 w Polsacie Sport. Komentują Przemysław Iwańczyk i Artur Partyka. 

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze