Liderem CCC będzie Czech Jan Hirt, który w niedawno zakończonym Giro d'Italia zajął w klasyfikacji generalnej wysokie, 12. miejsce.

 

"Tamtejsze podjazdy bardzo mu odpowiadają i liczymy, że ponownie będzie wspinał się z najlepszymi. We Włoszech Czech rozkręcał się z każdym kolejnym etapem, forma szła we właściwym kierunku i był coraz mocniejszy. Po krótkim odpoczynku i skutecznej regeneracji powinien być zatem gotowy do rywalizacji na wysokim poziomie. Dwie czasówki mogą mu utrudnić walkę o klasyfikację generalną, ale z pewnością spróbujemy powalczyć o sukces etapowy" - ocenił dyrektor sportowy Piotr Wadecki, cytowany na stronie internetowej ekipy z Polkowic.

 

W składzie CCC znaleźli się ponadto: Austriak Felix Grossschartner, Białorusin Branislau Samoilau, Włoch Simone Ponzi, Niemiec Jonas Koch oraz Adrian Kurek, Leszek Pluciński i Jakub Kaczmarek.

 

Bodnar tradycyjnie będzie towarzyszyć liderowi swojej grupy, mistrzowi świata Słowakowi Peterowi Saganowi. Funkcje pomocnicze będą też pełnić w swoich ekipach Marczyński i Gołaś. Bodnar będzie miał szansę pokazać się w prologu, 6-kilometrowej jeździe na czas w Cham. Czasówką zakończy się także cały wyścig - 18 czerwca w Schaffhausen (28,6 km).

 

W Szwajcarii staną do rywalizacji m.in. lider rankingu World Tour Belg Greg Van Avermaet, zwycięzca Giro d'Italia Holender Tom Dumoulin czy ubiegłoroczny trumfator Tour de Suisse Kolumbijczyk Miguel Angel Lopez. Większość faworytów zbliżającego się Tour de France wybrała jednak inną imprezę - trwające od kilku dni Criterium du Dauphine.