Kaczmarek: Nowy sezon będzie trudniejszy

Piłka nożna
Kaczmarek: Nowy sezon będzie trudniejszy
fot. Marcin Pirga / Cyfrasport

- Rozgrywki zakończyły się dla nas happy endem, zaczynamy pracę nad kształtem ekipy na następny sezon, który na pewno będzie znacznie trudniejszy. Wiemy, kto odchodzi, wkrótce usłyszymy o tych, którzy do nas przyjdą - zapowiada trener Wisły Płock Marcin Kaczmarek.

Płocka Wisła zakończyła rozgrywki sezonu 2016/2017, w którym wystąpiła w ekstraklasie po dziewięciu latach przerwy, na 12. miejscu, choć po rundzie zasadniczej zajmowała 9. miejsce w tabeli.

 

„Naszym celem było utrzymanie się w ekstraklasie i to się udało. Owszem, pod koniec rundy zasadniczej pojawiła się szansa, żeby zająć ósme miejsce w rozgrywkach, niestety nie wygraliśmy decydującego spotkania z Arką w Gdyni, tylko zremisowaliśmy” - podsumował koniec sezonu trener Kaczmarek.

 

19 czerwca piłkarze spotkają się w Płocku po krótkich urlopach, na badaniach wydolnościowych. Pewne jest, że w następnym sezonie barw Wisły nie będą bronić: Dimitar Iliew, Sergiej Kriwiec i Emil Drozdowicz, kontrakt rozwiązał bramkarz Bartosz Kaniecki.

 

"Z niektórymi piłkarzami już wstępnie rozmawiamy, niestety mamy określony budżet, więc nie zawsze możemy mieć tych zawodników, których byśmy chcieli. Mamy teraz mnóstwo pracy menadżersko-organizacyjnej. Mamy nadzieję, że fakt, iż Wisła utrzymała się bez problemu w najwyższej klasie rozgrywkowej i zaprezentowała się przyzwoicie, spowoduje, że będzie większe zainteresowanie sponsorów. My swoje zrobiliśmy, ale chcemy żeby wszyscy mieli świadomość, że następny sezon będzie bardzo trudny, musimy zespół ewidentnie wzmocnić, by mieć komfort pracy i postawić sobie wyższy cel, miejsce w pierwszej ósemce” - tłumaczy.

 

Okres przygotowawczy przed nowym sezonem będzie bardzo krótki. Kaczmarek zaplanował 11-dniowe zgrupowanie w Siedlcach oraz cztery mecze kontrolne. Przez pierwsze trzy dni piłkarze będą trenowali na własnych obiektach.

 

Na zgrupowanie do Siedlec wyjadą w czwartek 22 czerwca. Na miejscu rozegrają trzy sparingi. Pierwszy wyznaczono na 24 czerwca, rywal jeszcze nie jest znany, drugi ze spadkowiczem z Lotto Ekstraklasy Górnikiem Łęczną (28 czerwca) oraz 11. drużyną 1. ligi - Pogonią Siedlce (1 lipca).

 

Ostatni pojedynek przed wznowieniem rozgrywek piłkarze rozegrają po powrocie do Płocka. Na 8 lipca wyznaczono termin sprawdzianu ze Śląskiem Wrocław. Mecz miałby się odbyć w Kępie koło Sochocina. Rozgrywki zostaną wznowione 14 lipca.

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze