Nice 1 Liga: Skowronek nowym trenerem Wigier Suwałki

Piłka nożna
Nice 1 Liga: Skowronek nowym trenerem Wigier Suwałki
fot. Michal Stanczyk/Cyfrasport

35-letni Artur Skowronek został nowym szkoleniowcem piłkarzy pierwszoligowego klubu Wigry Suwałki. Wigry szukały trenera po tym, jak kontraktu nie przedłużył Dominik Nowak, który ma oferty z innych klubów.

Artur Skowronek rozpoczął karierę trenerską w 2011 roku, kiedy objął drużynę Ruchu Radzionków. Potem trenował m.in. Pogoń Szczecin, Widzew Łódź i GKS Katowice.

 

"Po przerwie znowu wracam do pracy trenerskiej. Czeka nas ciężka praca i przebudowa zespołu Wigier. Wierzę w siebie i wierzę w piłkarzy, w zarząd, że znajdziemy nić porozumienia i będziemy mało mówić, a dużo pracować" - powiedział na konferencji prasowej w Suwałkach Skowronek.

 

Po dobrym sezonie dla Wigier, z zespołu na pewno odejdzie najlepszy strzelec Damian Kądzior oraz Miłosz Kozak, Vaclaw Cverna i Frank Adu Kwame. Część zawodników negocjuje kontrakty. Do 26 czerwca ma być pewne, kto zostanie w drużynie, kto odejdzie i jakie będą wzmocnienia.

 

"Celem na następny sezon jest utrzymanie drużyny w pierwszej lidze i walka o jak najlepszy wynik. Jestem przekonany, że trener ma ambicje powrotu na boiska ekstraklasy, ale najpierw musimy zbudować dobry zespół" - powiedział prezes klubu Dariusz Mazur.

 

Wigry musiały szukać nowego trenera, bo 45-letni Dominik Nowak postanowił nie przedłużyć umowy z pierwszoligowcem z Suwałk. Nowak pracował w Suwałkach od 31 marca ubiegłego roku, ale teraz postanowił związać się z klubem bliżej miejsca zamieszkania.

ask, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie