Oburzające zachowanie reprezentacji Arabii Saudyjskiej. Odmówili minuty ciszy! (WIDEO)

Piłka nożna
Oburzające zachowanie reprezentacji Arabii Saudyjskiej. Odmówili minuty ciszy! (WIDEO)
fot. PAP

Niestety sport nie zawsze potrafi łączyć różne kultury i obyczaje o czym przekonaliśmy się niedawno podczas meczu kwalifikacyjnego do przyszłorocznych mistrzostw świata pomiędzy reprezentacjami Australii oraz Arabii Saudyjskiej. Piłkarze tej drugiej drużyny odmówili przed meczem uczczenia minutą ciszy pamięć ofiar zamachu w Londynie.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem reprezentacja Australii oraz sędziowie ustawili się na środku murawy, aby w tradycyjny sposób razem z kibicami na stadionie w Adelajdzie uczcić minutą ciszy pamięć ofiar zamachu, który niedawno miał miejsce w Londynie, a w którym zginęło także dwóch Australijczyków. Kiedy spiker poprosił wszystkich o powstanie, piłkarze Arabii Saudyjskiej zaczęli biegać i rozgrzewać się na murawie, co wywołało spore oburzenie, zwłaszcza w Anglii. Takie zachowanie rzecz jasna nie spodobało się również publiczności na trybunach, która zaczęła gwizdać w kierunku Saudyjczyków.

 

Przed meczem Azjatycka Federacja Piłkarska przystała na propozycję Australijskiej Federacji odnośnie minuty ciszy, lecz włodarze Arabii Saudyjskiej ostrzegli, że mogą nie wziąć w niej udziału. Saudyjczycy argumentowali to swoją kulturą i obyczajami, w których nie istnieje coś takiego jak minuta ciszy. Próby przekonania Azjatyckiej Federacji nie przyniosły wymiernego skutku.

 

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Australii 3:2.

 

Saudi Arabia players refuse minute of silnece before the match 2017

Uploaded by HQFootball24 on 2017-06-08.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze