Pleśnierowicz dołączyła do BKS Profi Credit Bielsko-Biała

Siatkówka
Pleśnierowicz dołączyła do BKS Profi Credit Bielsko-Biała
fot. Cyfrasport

25-letnia reprezentacyjna rozgrywająca Marlena Pleśnierowicz dołączyła do zespołu BKS Profi Credit Bielsko-Biała – podał w czwartek klub. Dla mnie jest najlepszą rozgrywającą Orlen Ligi – podkreślił trener bielskich siatkarek Tore Aleksandersen.

- Dla mnie Marlena jest najlepszą rozgrywającą Orlen Ligi z dużym potencjałem, by być najlepszą siatkarką na swojej pozycji w Europie. Jestem szczęśliwy i usatysfakcjonowany, że zdecydowała się grać w BKS, tym bardziej, że miała sporo propozycji z innych klubów. Jest techniczną i odważną rozgrywającą, która lubi grać szybko i pierwszym tempem, a to idealnie pasuje do tego, jak chciałbym, by grał nasz zespół w następnych latach – powiedział szkoleniowiec.

Aleksandersen liczy, że Pleśnierowicz będzie jedną z kluczowych zawodniczek w przyszłym sezonie.

Nowa rozgrywająca BKS jest wychowanką UKS Chrobry Poznań. Ostatnie dwa sezony spędziła w Pałacu Bydgoszcz. Wcześniej występowała w Energetyku Poznań oraz Budowlanych Toruń. W 2016 r. została powołana do reprezentacji Polski. W minionym rozegrała 28 spotkań. Zdobyła 64 punkty. Czterokrotnie była wybierana MVP meczu.

Skład BKS, który miniony sezon ukończył na siódmym miejscu, jest przebudowywany. Odeszły już Erica Handley, Sona Mikyskova, Magdalena Gryka, Natalia Perlińska, Aleksandra Trojan i Ewelina Brzezińska. Swoje umowy przedłużyły natomiast reprezentacyjna przyjmująca Emilia Mucha i środkowa Kornelia Moskwa. Dołączyły przyjmujące Olivia Różański oraz Aleksandra Jagieło.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze