Rousseaux oficjalnie w Indykpolu AZS Olsztyn

Siatkówka
Rousseaux oficjalnie w Indykpolu AZS Olsztyn
fot. PAP

Tomas Rousseaux w przyszłym sezonie będzie bronił barw Indykpolu AZS Olsztyn. Reprezentant Belgii zastąpi Wojciecha Włodarczyka.

Rousseaux swoje pierwsze kroki w zawodowym sporcie stawiał w zespole Knack Roeselare. Trzy razy sięgał po mistrzostwo Belgii (2013, 2014, 2015), dwukrotnie zdobył Superpuchar Belgii (2013, 2014) i Puchar Belgii (2013).

 

W 2015 roku 23-letni przyjmujący przeniósł się do włoskiego Vero Volley Monza, a w kolejnym sezonie reprezentował barwy niemieckiego VfB Friedrichshafen, pod skrzydłami Vitala Heynena. Na swoim koncie ma Superpuchar i Puchar Niemiec oraz wicemistrzostwo Niemiec.

 

- Kiedy za porozumieniem stron rozstaliśmy się z Ezequielem Palaciosem, musieliśmy znaleźć nowego siatkarza na jego pozycję – tłumaczył Roberto Santilli, trener Indykpolu AZS Olsztyn. – Mimo młodego wieku, Tomas jest bardzo doświadczonym siatkarzem. Wierzę, że doda on dobrą jakość do naszego zespołu - powiedział.

 

Nowy przyjmujący Indykpolu AZS jest bratem Helene Rousseaux, która przez dwa sezony występowała na parkietach Orlen Ligi w drużynach Budowlanych Łódź i Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna.


Rousseaux nie krył radości z gry w przyszłym sezonie w ekipie ze stolicy Warmii i Mazur. – Jest to jedna z najlepszych lig na świecie – podkreślił siatkarz, który z klubem podpisał roczny kontrakt. – To była główna motywacja do tego, aby spróbować swoich sił w Polsce. Moja siostra również grała przez kilka lat w tym kraju i wypowiadała się w samych superlatywach. O zdanie pytałem również mojego kolegę z reprezentacji – Brama van den Driesa i on również przekazał mi same pozytywne informacje. Jedyne na co zwrócił mi uwagę to  mroźne zimy, ale wierzę, że dam radę je przetrwać - dodał.

- Cieszę się, że będę mógł grać w takim zespole jak Indykpol AZS Olsztyn i trenować pod okiem Roberto Santilliego. Chciałbym, abyśmy powtórzyli 5. miejsce w ubiegłego sezonu, ale zdaję sobie sprawę, że będzie to bardzo trudne zadanie. Będę chciał dać z siebie maksimum swoich możliwości i wierzę, że razem stworzymy coś wielkiego! - zakończył.

 

Belg jest kolejnym siatkarzem, który w nowym sezonie dołączy do 5. ekipy PlusLigi. Wcześniej kontrakty podpisali Blake Scheerhoorn, Mateusz Kańczok i Robbert Andriga. Do zmian doszło również na ławce trenerskiej, olsztynian poprowadzi Włoch, Roberto Santilli. 

ask, Polsat Sport, indykpolazs.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze