Spacer po kortach Rolanda Garrosa

Tenis

- Pierwsza środa w świątyni tenisa w Paryżu. Na kortach im. Rolanda Garrosa tłumy, które chcą zobaczyć w akcji najlepszych tenisistów na świecie - na spacer po słynnych obiektach French Open zaprasza dziennikarz Polsatu Sport, Tomasz Tomaszewski.

Tradycje French Open sięgają 1891 roku, a na obiektach nazwanych imieniem francuskiego pilota, bohatera I wojny światowej, Rolanda Garrosa turniej rozgrywany jest od 1927 roku.

 

Spacer po obiektach Wielkiego Szlema w Paryżu rozpoczynamy przed Kortem nr 1, który niedługo zniknie z mapy tego tenisowego kompleksu.

 

Naprzeciwko znajduje się największy kort, im. Philippe Chatrier, francuskiego tenisisty i działacza, który przywrócił blask i prestiż French Open. Przy wejściu na główny obiekt znajduje się zdjęcie upamiętniające Yannicka Noah, ostatniego Francuza, który wygrał French Open w singlu. W finale w 1983 roku pokonał Szweda, Matsa Wilandera.

 

Ci, którym nie udało się zdobyć biletów, mogą wydarzenia na kortach obejrzeć na przygotowanych przed stadionem telebimach.

 

Idąc dalej aleją można zobaczyć drugi co do wielkości obiekt, kort Suzanne Lenglen. Przed wejściem na tą tenisową arenę znajduje się posąg słynnej tenisistki, "Tańczącej Suzanne", gwiazdy światowych kortów lat 20. XX wieku. "Tańczącej", ponieważ charakteryzował ją niezwykły styl poruszania po korcie i wielka gracja.

 

Środa we Francji jest dniem wolnym od zajęć szkolnych, wiec wokół kortów Rolanda Garrosa można zobaczyć mnóstwo młodych osób i dzieci, które chcą podziwiać współczesne gwiazdy światowego tenisa.

 

Spacer po kortach Rolanda Garrosa z Tomaszem Tomaszewskim w załączonym materiale wideo.

Tomasz Tomaszewski, ask, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie