Żużlowa GP: W Pradze bez Pedersena

Żużel
Żużlowa GP: W Pradze bez Pedersena
fot. PAP

Trzykrotny mistrz świata w jeździe na żużlu Duńczyk Nicki Pedersen z powodów zdrowotnych nie wystąpi w sobotniej Grand Prix Czech w Pradze - poinformowali organizatorzy. Z listy rezerwowych zastąpi go rodak Peter Kildemand.

24 maja Pedersen doznał kontuzji w meczu ligi duńskiej. Z tego powodu nie wystąpił przed dwoma tygodniami w GP Łotwy, ale chciał wrócić do rywalizacji w stolicy Czech. W czwartek jego team wydał jednak komunikat, że nie będzie to możliwe.

 

W sobotę po raz 21. w historii żużlowcy będą rywalizowali w Grand Prix w Pradze. Pedersen wygrywał tu trzykrotnie, podobnie jak Brytyjczyk Tai Woffinden i niestartujący już Australijczyk Jason Crump.

 

Na torze Marketa zaprezentują się czterej polscy stali uczestnicy cyklu GP: Piotr Pawlicki, Patryk Dudek, Maciej Janowski i Bartosz Zmarzlik. Biało-Czerwoni spisują się w tym sezonie znakomicie. Po trzech eliminacjach w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 38 pkt prowadzi Dudek, który o punkt wyprzedza Australijczyka Jasona Doyle'a oraz Szweda Fredrika Lindgrena i o trzy Janowskiego. Szóste miejsce zajmuje Pawlicki, a najsłabiej jak na razie radzi sobie brązowy medalista sprzed roku Zmarzlik, który jest 10.

ask, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze