El. MŚ 2018: Cypr lepszy od Gibraltaru w meczu outsiderów grupy H

Cypr wygrał z Gibraltarem 2:1. Tym samym piłkarze Gibraltaru ponieśli szóstą porażkę w szóstym meczu eliminacji mistrzostw świata.

Początek meczu należał do zawodników Cypru, którzy mocno zaatakowali Gibraltar. Ataki przyniosły skutek w 10 minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne niefortunnie interweniował Roy Chipolina, który głową skierował piłkę do własnej bramki. Później inicjatywę przejęli piłkarze z półwyspu Iberyjskiego. Po składnej zespołowej akcji w 30. minucie Anthony Hernandez doprowadził do wyrównania. Do przerwy spotkanie było wyrównane i wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie lepiej grali piłkarze Gibraltaru, którzy mimo mniejszego posiadania piłki częściej stwarzali zagrożenie pod bramką Cypryjczyków. Piłkarze Cypru z czasem zaczęli coraz częściej stwarzać zagrożenie. Ataki przyniosły efekt dopiero w 87 minucie, kiedy to Pieros Sotiriou głową skierował piłkę do bramki, ustalając wynik na 2:1.

Wygrana Cypru nie miała wpływu na sytuację w grupie H. Piłkarze z Wyspy tak samo jak Estończycy i piłkarze Gibraltaru są outsiderami i nie mają szans na awans. Prowadzą Belgowie przed Grekami i Bośnią i Hercegowiną.

Gibraltar - Cypr 2:1 (1:1)

Bramki: Anthony Hernandez (10), Pieros Sotiriou (87); Ryan Chipolina - sam. (10)