El. MŚ 2018: Białoruś wygrała z Bułgarią

Piłkarze Białorusi pokonali u siebie Bułgarię 2:1. Ta porażka powoduje, że Bułgarzy mają coraz trudniejszą drogę do awansu na mistrzostwa świata.

Od początku spotkanie było bardzo wyrównane. Minimalną przewagę w okolicy 30 minuty uzyskali piłkarze Białorusi. Ataki Białorusinów przyniosły efekt w 33 minucie, kiedy to Mikhail Sivakov wykorzystał rzut karny. Do przerwy, mimo częstszych ataków Bułgarów, wynik nie uległ zmianie.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli piłkarze Bułgarii, którzy często atakowali i stwarzali zagrożenie pod bramką Sergieja Chernika. Białorusini koncentrowali się głównie na kontratakach. Jeden z nich przyniósł drugiego gola. Pavel Savitski wykorzystał złe ustawienie bramkarza Bułgarii i zza pola karnego pokonał Nikolaya Mihaylova. Piłkarzy Petara Hubcheva stać było tylko na gola honorowego strzelonego w samej końcówce przez Swetosława Dyakova.

Tym samym piłkarze Bułgarii nie wykorzystali szansy na awans na pozycję wicelidera grupy A. Wygrana Holandii z Luksemburgiem spowodowała, że spadli na czwarte miejsce tracąc do prowadzących Szwedów i drugich Francuzów 4 punkty, do trzeciej Holandii punkt.

Białoruś - Bułgaria 2:1 (1:0)

Bramki: Mikhail Sivakov (33), Pavel Savitski (80); Swetosław Dyakov (90+1)