El. MŚ 2018: Kolejne inicjatywy kibiców na rzecz rodaków ze Wschodu

Piłka nożna
El. MŚ 2018: Kolejne inicjatywy kibiców na rzecz rodaków ze Wschodu
fot. Cyfrasport

Kibice piłkarskiej reprezentacji Polski, którzy organizowali akcje zbierania książek dla rodaków w Kazachstanie i Rumunii, przed sobotnim spotkaniem z Rumunami w Warszawie organizują akcję informacyjną o swoich kolejnych inicjatywach.

Przed spotkaniem z Rumunią w eliminacjach mistrzostw świata 2018 (sobota, godz. 20.45) rozdawane będą ulotki informujące o kolejnych akcjach planowanych przez kibiców.

„Przygotowaliśmy 15 tysięcy ulotek informujących m.in. o powrocie Polaków z Kazachstanu, organizacji wakacji w Polsce dla dzieci z Kazachstanu oraz zbiórce książek przy okazji kolejnych meczów polskiej reprezentacji” – powiedział Tomasz Bajdi, kibic z Sosnowca.

Ściśle współpracuje on z Joanną Wilk-Yaridiz - pomysłodawczynią inicjatywy "Książka dla rodaka". W ramach tej akcji kibice biało-czerwonych zabierali ze sobą polskie książki do Astany i Bukaresztu przy okazji meczów drużyny Adama Nawałki.

Kolejną inicjatywą jest zorganizowanie wakacji na Warmii i Mazurach polskim dzieciom z Kazachstanu.

„Do Polski przyjedzie około 20 dzieci z Karagandy” – dodał Bajdi.

W październiku natomiast kibice zamierzają zabrać polskie książki do Erywania, gdzie biało-czerwoni zagrają z reprezentacją Armenii w przedostatniej kolejce eliminacji MŚ 2018.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie