Liga Światowa: Bułgaria – Polska. Transmisja w Polsacie Sport i Super Polsacie

Siatkówka

Po pierwszych trzech meczach Ligi światowej we Włoszech, Polscy siatkarze przenoszą się do Warny, gdzie czekają ich kolejne starcia. Na początek przyjdzie im się zmierzyć z gospodarzami turnieju, Bułgarami. Transmisja meczu Bułgaria – Polska w Polsacie Sport i Super Polsacie.

Kapitalna postawa w dwóch pierwszych meczach turnieju we Włoszech dała Polakom dwa zwycięstwa nad światowymi potentatami, reprezentacją Brazylii oraz Włoch. Potem jednak przyszła wpadka i porażka z teoretycznie najsłabszym z tej trójki Iranem. Teraz przed Ferdinando De Giorgim kolejne wyzwanie i turniej w Warnie.

 

W Bułgarii Polacy zmierzą się jeszcze z Kanadą oraz Brazylią. Najpierw jednak gospodarze, którzy nieco słabiej od Biało-Czerwonych poradzili sobie w pierwszych meczach. Na początku przegrali z Francją, następnie z Argentyną, a na sam koniec po pięciosetowym boju okazali się lepsi od Rosji. Wiadomo jednak, że nasi najbliżsi rywale są bardzo niebezpieczni na swoim terenie, przy dopingu kibiców i dlatego też zapowiada się ciekawe widowisko.

 

Do Warny selekcjoner reprezentacji Polski nie zabrał Rafała Buszka oraz Jakuba Kochanowskiego. W ich miejsce powołał Artura Szalpuka oraz Łukasza Kaczmarka.

 

- Rotacje w składzie były zaplanowane, chcemy dać szansę gry w Lidze Światowej jak największej liczbie naszych zawodników. Traktujemy te rozgrywki bardzo poważnie, ale jednocześnie wykorzystujemy je jako okazję do przetestowania siatkarzy. Doświadczenie zebrane w meczach z najlepszymi na pewno zaprocentuje podczas mistrzostw Europy w naszym kraju – powiedział asystent selekcjonera, Piotr Gruszka.

 

Transmisja meczu Bułgaria - Polska od godziny 17.50 w Polsacie Sport i Super Polsacie. Studio od godziny 17.00.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie