ME U-21: Kielce gotowe na przyjęcie piłkarzy i gości

Piłka nożna
ME U-21: Kielce gotowe na przyjęcie piłkarzy i gości
fot. Cyfrasport

„Jesteśmy gotowi na przyjęcie piłkarzy i gości tego sportowego święta” – powiedział w piątek prezydent Kielc Wojciech Lubawski na ostatniej konferencji przed rozpoczęciem piłkarskich młodzieżowych mistrzostw Europy.

Pierwszy mecz finałów UEFA EURO U21 rozegrany zostanie w Kielcach 16 czerwca.

„To dla nas ogromne wyzwanie, ale mamy już doświadczenie w przeprowadzaniu podobnych imprez. Zarówno Igrzyska Polonijne, jak i Europeada potwierdziły, że jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom towarzyszącym takim wydarzeniom” – podkreślił Lubawski, dodając, że priorytetem organizatorów jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom i gościom turnieju.

„Musimy mieć świadomość tego, co dzieje się ostatnio w Europie. Nie chcemy nikogo straszyć, ale odpowiedzialność, która na nas spoczywa jest ogromna. Musimy przyjmować najtrudniejsze scenariusze i zagrożenia po to, żeby mieszkańcy i goście turnieju czuli się bezpiecznie. Miejmy nadzieję, że do nich nie dojdzie, ale musimy być na to przygotowani” – dodał prezydent.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach Mieczysław Tomala podkreślił, że prace na wszystkich obiektach piłkarskich zostały zakończone. „Przedstawiciele UEFA i PZPN wizytowali stadion przy ulicy Ściegiennego, na którym rozgrywane będą spotkania, jak i boiska treningowe przy Kusocińskiego i Szczepaniaka. Wszystkie zostały ocenione na przysłowiową piątkę. Nie było żadnych zastrzeżeń co do wyposażenia i murawy tych stadionów” – zapewnił szef MOSiR.

Według prognoz do Kielc na mistrzostwa przyjedzie kilka tysięcy fanów futbolu. Najliczniejsze grono kibiców (około 3,5 tys.) będzie miała reprezentacja Szwecji.

Na terenie miasta dla kibiców udostępnione zostaną dwa punkty informacji turystycznej: Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Sienkiewicza (plac Artystów) oraz w dniu rozgrywania spotkań Mobilny Punkt Informacji Turystycznej na parkingu przy Wojewódzkim Domu Kultury.

„Turyści uzyskają tu wszystkie niezbędne informacje o zabytkach, atrakcjach, noclegach, gastronomii i innych usługach. W Centrum można bezpłatnie otrzymać mapy, wydawnictwa i materiały promujące Kielce i okolice. Turyści zagraniczni będą obsługiwani w językach angielskim, francuskim i włoskim” – zaznaczyła Katarzyna Telka, koordynator miejski turnieju.

W Kielcach rozegrane zostaną trzy spotkania grupy A mistrzostw Europy do lat 21. Każdy z tych pojedynków będzie mogło zobaczyć 14 tys. 733 osoby. Na mecze Anglia – Szwecja (16 czerwca) i Anglia – Słowacja (19 czerwca) sprzedano już blisko 11 tys. biletów. Nie ma już kart wstępu na mecz Anglia – Polska, który rozegrany zostanie 22 czerwca.

„Wejściówki rozeszły się w ciągu dwóch godzin od uruchomienia sprzedaży on-line. Zainteresowanie było ogromne. Są jeszcze bilety na dwa pozostałe spotkania, ale jestem przekonana, że i podczas tych meczów nie będzie na kieleckim obiekcie ani jednego wolnego miejsca” – zapewniła Telka.

Jako pierwsza (12 czerwca) w stolicy regionu świętokrzyskiego zamelduje się reprezentacja Anglii, która będzie miała w Kielcach swoją stałą bazę pobytową. Dwa dni później pojawi się drużyna Szwecji, a 18 czerwca - Słowacy. Biało-Czerwoni przyjadą do Kielc na dzień przed spotkaniem z Anglią, czyli 21 czerwca.

 

 

Żeby wziąć udział w Wygraj Euro wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Więcej szczegółów na temat gry przeczytasz TUTAJ.

 

Mistrzostwa Europy U-21 będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu w dniach 16–30 czerwca.

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze