Murapol Cup: Puchar Akademii Piłkarskiej 21 po raz ósmy w Krakowie

Piłka nożna
Murapol Cup: Puchar Akademii Piłkarskiej 21 po raz ósmy w Krakowie
fot. PAP

Akademia Piłkarska 21 wspólnie z Grupą Murapol już po raz ósmy organizuje w Krakowie "Murapol Cup" - imprezę piłkarską dla dzieci, w której wezmą udział młodzi piłkarze z najlepszych klubów polskich oraz zagranicznych.

Pod Wawelem gościć będziemy zespoły Manchesteru United, Dynama Kijów, S.C. Heerenveen, Dinama Zagrzeb, FC Nantes, a także Lechii Gdańsk, Ruchu Chorzów, Jagielloni Białystok, FCB Escola Varsovia, Widzewa Łódź i Zagłębia Lubin. Stawkę uczestników uzupełni drużyna gospodarzy czyli Akademii Piłkarskiej 21.

VIII Turniej "Murapol Cup" Puchar Akademii Piłkarskiej 21 zostanie rozegrany w Krakowie, w dniach 9-11 czerwca 2017 roku na obiektach ośrodka sportowego FAME Sport przy ul. Dekerta 21 w Krakowie. Na wszystkich uczestników imprezy czekają piękne puchary, pamiątkowe medale i nagrody. Sam turniej ma specjalną oprawę - uroczysta ceremonia losowania grup turniejowych tym razem została zaplanowana w samym centrum Krakowa, na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską (9 czerwca, piątek, godz.19:00).

"Turniej nasz na pewno należy do najlepszych imprez piłkarskich dla dzieci, które są organizowane nie tylko w Polsce, ale i w Europie. W ubiegłych latach gościliśmy w Krakowie między innymi zespoły: Borussii Dortmund, Manchesteru United, Manchesteru City, Valencia CF, Leeds United, Juventusu Turyn, Interu Mediolan, Everton FC, Celticu Glasgow, Willem II Tilburg, SC Heerenveen, Dynama Kijów, Szachtara Donieck, Dinama Zagrzeb, Cardiff FC, Malmo FF i Slavi Praga. Turniej nasz cieszy się od lat dużym zainteresowanie wśród kibiców piłki nożnej dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich fanów piłki nożnej na te dwa dni do Krakowa" - mówi Marek Konieczny z Akademii Piłkarskiej 21.

"Turniej niezapomnianych emocji, tak jeden z uczestników Murapol Cup podsumował kilka dni rozgrywek sportowych podczas ubiegłorocznej edycji imprezy. Zdecydowanie zgadzam się z tą opinią, nie tylko jako kibic piłki nożnej, ale przede wszystkimi zwolennik propagowania sportu i zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Jednak Murapol Cup to dla tych młodych ludzi okazja, nie tylko do sprawdzenia swoich umiejętności sportowych, ale również do kształtowania postaw sportowych, które później praktykują także poza boiskiem. I to jest równie ważna rola tego turnieju, co fantastyczne emocje, jakich dostarcza nam rokrocznie od siedmiu lat" - mówi Michał Sapota, prezes zarządu Murapol S.A., współorganizatora turnieju.

W turnieju wystartuje 12 zespołów w kategorii U11. Rozgrywki toczone będą w dwóch grupach. W niedzielę zaplanowano rundę finałową. Tegoroczny turniej Murapol Cup Puchar Akademii Piłkarskiej 21 będzie miał szczególną oprawę. Będzie on jedną z oficjalnych imprez Krakowskiego Festiwalu Piłkarskiego promującego Finały Młodzieżowych Mistrzostw Europy UEFA Under 21.

"Oprócz emocji czysto sportowych dla uczestników turnieju przygotowaliśmy wiele innych atrakcji, między innymi zwiedzanie najpiękniejszych miejsc Krakowa, miasta wpisanego na listę UNESCO, a także wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Chcemy, aby czas spędzony w Krakowie na długo pozostał w pamięci młodych piłkarzy!" - dodaje Marek Konieczny.

Murapol Cup, organizowany wspólnie przez Akademię Piłkarską 21 i Grupę Murapol, nie jest jedyną płaszczyzną współpracy tych podmiotów. Grupa Murapol jest sponsorem młodzieżowego klubu sportowego Akademia Piłkarska 21 im. Henryka Reymana w Krakowie, założonego w 2009 roku przez Marka Koniecznego, Tomasza Frankowskiego oraz Mirosława Szymkowiaka. Dzięki wsparciu finansowemu Grupy, młodzi adepci piłki nożnej nie tylko regularnie trenują, ale także biorą udział w licznych turniejach zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Wśród swoich wychowanków Akademia ma już pierwszych zawodników grających w krajowych i zagranicznych klubach piłkarskich.

Wstępny program turnieju:

- 9 czerwca 2017, uroczysta ceremonia losowania grup turniejowych (godz. 19:00) - plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską;

- 10 czerwca 2017, gry eliminacyjne (ośrodek FAME Sport, Dekerta 21, do godz. 9:00 - 14:00);

- 11 czerwca 2017, gry finałowe (FAME Sport, Dekerta 21, od godz. 9:00-12:40), Mecz "Gwiazd", 12:20 Wielki Finał, 13:00 Ceremonia zakończenia turnieju.

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze