PŚ w żeglarstwie: Wszyscy Polacy w finałach w Santander

Inne
PŚ w żeglarstwie: Wszyscy Polacy w finałach w Santander
fot. PAP

Wszyscy polscy żeglarze startujący w Santander w finałowych regatach Pucharu Świata wystąpią w sobotę w wyścigach medalowych: Łukasz Przybytek z Pawłem Kołodzińskim i Dominik Buksak z Szymonem Wierzbickim w klasie 49er oraz Piotr Myszka, Radosław Furmański i Zofia Klepacka w RS:X.

Po 12 wyścigach Przybytek i Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) są na drugim miejscu, mając punkt więcej od prowadzącej załogi brytyjskiej James Peters i Fynn Sterritt oraz cztery przewagi nad ich rodakami Dylanem Fletcher-Scottem i Stuartem Bithellem. Na siódmej pozycji plasują się Buksak (AZS AWFiS Gdańsk) i Wierzbicki (AZS Poznań).

W deskowej klasie RS:X piąty jest Myszka (AZS AWFiS Gdańsk), a siódmy Furmański (DKŻ Dobrzyń). Na czele stawki znajduje się z dużą przewagą nad rywalami Holender Kiran Badloe.

W gronie zawodniczek Klepacka (Legia Warszawa) zajmuje szóstą lokatę. Zwycięstwo odniesie Patricia Freitas. Brazylijka gdyby nawet była ostatnia w medalowym wyścigu dla dziesięciu najlepszych kobiet, to i tak utrzyma wypracowaną przewagę nad rywalkami. Ma 23 punkty, a druga w klasyfikacji generalnej Chinka Yunxiu Lu - 43.

Tegoroczna edycja PŚ, ze względu na zmiany w systemie rywalizacji, obejmuje tylko trzy imprezy: w Miami na Florydzie (styczeń), we francuskim Hyeres (kwiecień) oraz w Santander.

ŁK, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze