40-letni Sagnol występował w bawarskim klubie, którego piłkarzem jest obecnie Robert Lewandowski, w latach 2000-09. W tym czasie pięciokrotnie wywalczył tytuł mistrza Niemiec, cztery razy zdobył krajowy Puchar, a w 2001 roku triumfował też w Lidze Mistrzów. Później zakończył karierę z powodu nawracających problemów ze ścięgnem Achillesa.

"To ogromny zaszczyt, że jeden z najlepszych i najbardziej doświadczonych trenerów na świecie zdecydował się mnie zatrudnić. Cieszę się, że będę mógł współpracować z nim i z tym zespołem" - powiedział Sagnol.

Ancelotti wyjaśnił, że musiał skompletować nowy sztab, po tym jak z klubu odeszli jego poprzedni asystenci. Paul Clement został w styczniu trenerem występującego w angielskiej ekstraklasie Swansea City, natomiast Hermann Gerland rozpoczął współpracę z instytucją opiekującą się młodymi niemieckimi sportowcami.

Włoch chciał, aby towarzyszył mu ktoś, kto nie tylko ma kwalifikacje trenerskie, ale też dobrze zna Bayern.

"Willy spełnia oba te wymagania" - podkreślił.

Sagnol prowadził reprezentację Francji U-21 w latach 2013-14. Później przez dwa lata był trenerem Girondins Bordeaux. Pracę w Monachium rozpocznie 1 lipca.