The World Games: Wyemitowano znaczek pocztowy upamiętniający igrzyska

Inne
The World Games: Wyemitowano znaczek pocztowy upamiętniający igrzyska
fot. PAP

Poczta Polska wydała okolicznościowy znaczek upamiętniający igrzyska sportów nieolimpijskich The World Games, które w lipcu odbędą się we Wrocławiu. „To dla nas wielkie wyróżnienie” – przyznał prezes komitetu organizacyjnego imprezy Marcin Przychodny.

Autor projektu Karol Tabaka na znaczku z okazji The World Games 2017 umieścił trzech sportowców w ruchu, każdy z nich prezentuje inną dyscyplinę. Przedstawieni są futbolista amerykański, żużlowiec i kickbokser. To trzy z czterech konkurencji, które Wrocław jako gospodarz umieścił w programie igrzysk na zaproszenie (czwartą jest wioślarstwo halowe). Dodatkowo do znaczka przygotowana została specjalna koperta z wizerunkiem zmodernizowanego Stadionu Olimpijskiego, na którym podczas The World Games zostaną rozegrane zawody żużlowe i turniej futbolu amerykańskiego.

„Specjalnymi znaczkami honorowane są ważne postaci i szczególne wydarzenia dla historii Polski. Niewątpliwie takim wydarzeniem będą igrzyska The World Games i dlatego zdecydowaliśmy się na ten projekt. Po raz pierwszy też na znaczku pojawiają się sportowcy prezentujący sporty nieolimpijskie, ale mam nadzieję, że nie po raz ostatni” – powiedział wiceprezes Poczty Polskiej Wiesław Włodek.

Prezes komitetu organizacyjnego wrocławskiej imprezy Przychodny podkreślił, że to wielkie wyróżnienie dla igrzysk. „Zwłaszcza, że już wiadomo, iż 10. The World Games będą rekordowe. Mamy potwierdzonych 112 reprezentacji krajów z całego świata. Polska, wykorzystując prawo gospodarza, wystawi 300 zawodników. Znaczek z kopertą będzie piękną pamiątką po lipcowych zawodach” – dodał.

Początek igrzysk sportów nieolimpijskich zaplanowano na 20 lipca, potrwają one 10 dni. W sumie w 31 dyscyplinach o medale ma walczyć blisko cztery tysiące sportowców.

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze