Astralis odpoczywa przed Majorem. Duńczycy nie wystąpią na ESL One w Kolonii

E-sport
Astralis odpoczywa przed Majorem. Duńczycy nie wystąpią na ESL One w Kolonii
fot. HLTV.org

Zakończyły się kwalifikacje i rozdano już wszystkie zaproszenia na ESL One w Kolonii. Na liście uczestników brakuje Astralis i Gambit Esports.

Gracze Astralis – jako mistrzowie m.in. ubiegłego Majora – aktualnie uznawani są za najlepszą drużynę świata. Brak Duńczyków na zawodach tego pokroju może więc dziwić. Jak się okazuje, Skandynawowie sami odmówili udziału w imprezie z uwagi na napięty harmonogram. Ich ambicje sięgają obrony zwycięskiego tytułu Majora. Tym samym oszczędzają energię, a także ukrywają taktyki przed krakowskim turniejem.

 

Gambit Esports natomiast miało możliwość udziału w zamkniętych kwalifikacjach. Zespół CIS zrezygnował jednak z przedzierania się przez eliminacje z podobnego do Astralis powodu – nawału obowiązków. Gdyby jednak Danylo ‘Zeus’ Teslenko i spółka zaproszeni zostali bezpośrednio do Kolonii, najprawdopodobniej zobaczylibyśmy ich podczas niemieckich rozgrywek.

 

O nagrody z puli $250,000 zmierzy się szesnaście formacji. Wśród nich widzimy przede wszystkim Virtus.pro. Specjalną inwitacją uhonorowani zostali także strzelcy FaZe Clan, Fnatic, Natus Vincere, Ninjas in Pyjamas, G2 Esports, North, Cloud9, Immortals, mousesports i OpTic Gaming. Miejsce w zamkniętych kwalifikacjach wywalczyli natomiast Space Soldiers, Heroic, Team Liquid oraz TyLoo.

Szymon Groenke, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze