Dookoła Szwajcarii: Dennis wygrał jazdę na czas

Australijczyk Rohan Dennis z ekipy BMC wygrał pierwszy etap wyścigu kolarskiego Dookoła Szwajcarii - jazdę indywidualną na czas w miejscowości Cham. Najlepszy z Polaków, mistrz kraju w tej konkurencji Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe) zajął 18. miejsce.

Na odcinku sześciu kilometrów Dennis wyprzedził o osiem sekund swojego kolegę z drużyny Szwajcara Stefana Kuenga oraz o dziewięć Austriaka Matthiasa Braendle (Trek). Bodnar, szósty zawodnik igrzysk w Rio de Janeiro, stracił do zwycięzcy 17 sekund.

Z zawodników startującej z "dziką kartą" w zaliczanym do cyklu World Tour wyścigu grupy CCC Sprandi Polkowice najszybciej odcinek pokonał Adrian Kurek, zajmując 35. lokatę ze stratą 25 sekund.

W Szwajcarii stanęli do rywalizacji m.in. lider rankingu World Tour Belg Greg Van Avermaet, zwycięzca Giro d'Italia Holender Tom Dumoulin i ubiegłoroczny trumfator Tour de Suisse Kolumbijczyk Miguel Angel Lopez. Większość faworytów zbliżającego się Tour de France wybrała jednak inną imprezę - trwające od kilku dni Criterium du Dauphine.

Dziewięcioetapowy wyścig zakończy się 18 czerwca w Schaffhausen również jazdą indywidualną na czas.