Wielki mecz Polaków! Hat-trick Lewandowskiego i 3:1 z Rumunią

To był kolejny wielki mecz reprezentacji Polski na PGE Narodowym. Biało-Czerwoni po trzech golach Roberta Lewandowskiego wygrali z Rumunią 3:1 w eliminacjach mistrzostw świata 2018 i praktycznie jedną nogą są już na mundialu w Rosji.

Rumuni wyszli z piątką piłkarzy w linii defensywnej. Wiadomo było, że będą chcieli zamurować swoją bramkę i nastawić się na kontratak. Tak też było. Początkowo Polacy długo rozgrywali piłkę, najczęściej na własnej połowie. Impuls do szybszej gry dał Kamil Grosicki, który kilka razy w swoim stylu pognał lewą flanką.

Ewidentnie przeważaliśmy w posiadaniu piłki, bardzo dobrze hamowaliśmy sporadyczne akcje Rumunów. W końcu w 29. minucie wyszliśmy na prowadzenie. Kapitalnie środkiem ruszył Piotr Zieliński, rozegrał do prawej strony, do Kuby Błaszczykowskiego. Ten dośrodkował w pole karne, a tam pociągany za koszulkę był Robert Lewandowski. Sędzia wskazał na jedenasty metr i sam poszkodowany wykorzystał sytuację.

Polacy chcieli pójść za ciosem, a goście byli wręcz bezradni. Niestety jeszcze przed przerwą boisko z powodu urazu musiał opuścić Krzysztof Mączyński, w jego miejsce pojawił się Grzegorz Krychowiak. Po przerwie po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Lewy, który genialnie wyszedł w powietrze i po rzucie rożnym pokonał bramkarza przeciwników.

Po kilku minutach było już 3:0. Kolejny karny, tym razem wywalczony przez Zielińskiego (miał udział przy każdym golu) i znowu pewnie wykorzystany przez Lewandowskiego, dla którego było to trafienie numer ”46” w kadrze. Kapitan reprezentacji wyprzedził w zestawieniu najlepszych strzelców Grzegorza Latę. Do lidera, Włodzimierza Lubańskiego brakuje mu dwóch trafień. Snajper Bayernu Monachium z 11 bramkami jest również, razem z Cristiano Ronaldo, liderem klasyfikacji strzelców tych eliminacji.

Biało-Czerwoni lekko spuścili z tonu i oddali inicjatywę Rumunom. W 77. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Bogdan Stancu, piłka odbiła się od jednego z naszych obrońców i wpadła ”za kołnierz” Wojciecha Szczęsnego. Rumunia stworzyła jeszcze kilka dogodnych okazji, ale żadna z nich nie była stuprocentowa. Dowieźliśmy zwycięstwo do końca i zgarnęliśmy kolejne trzy punkty. W tabeli grupy E mamy 16 oczek, sześć więcej niż Czarnogóra i Dania. Do końca eliminacji zostały cztery kolejki.

Polska – Rumunia 3:1 (1:0)

Bramki: Lewandowski 29’-karny, 57’, 62’-karny – Stancu 77’

Polska: Szczęsny – Piszczek, Pazdan, Cionek, Jędrzejczyk – Błaszczykowski, Linetty (Milik 72’), Mączyński (Krychowiak 44’), Zieliński (Teodorczyk 81’), Grosicki – Lewandowski.

Rumunia: Tatarusanu - Benzar, Chiriches, Sapunaru, Tosca, Latovlevici (Grozav 60’) - Stancu, Pintilii, Marin (Hanca 79’), Chipciu (Stanciu 60’) – Andone.

Relacja zakończona

KONIEC! WYGRYWAMY Z RUMUNIĄ 3:1. DZIĘKUJEMY, ŻYCZYMY DOBREJ NOCY I ZAPRASZAMY NA KOLEJNE RELACJE.

Kontratak Polski zmarnowany przez Krychowiaka. Widać, że nie grał w tym sezonie.

Mimo, że gramy trzema nominalnymi napastnikami, to nie mamy w ostatnim czasie wielu okazji do powiększenia prowadzenia.

Nie potrafimy odebrać piłki przeciwnikom. Tempo meczu wyraźnie spadło, przydałoby się trafienie dla Polaków, które zabiłoby już ten mecz.

Piotr Zieliński schodzi, Łukasz Teodorczyk na boisku.

Nowe siły poczuli goście. Musimy nieco opanować sytuację, żeby nie było niepotrzebnych nerwów w końcówce.

GOOOOOOL! Niestety tracimy gola, po rykoszecie. Bez szans Szczęsny.

Arkadiusz Milik wchodzi za Karola Linettego.

My tez już nie forsujemy tempa i teraz lekko odaliśmy inicjatywę gościom.

Trzeba przyznać otwarcie: Mamy ten mecz pod kontrolą. Już tylko cud może pomóc Rumunom. Goście jednak są rozbici.

Karnego wywalczył Zieliński, który miał udział przy każdym golu.

I znowu świetnie Lewy! Tego nie możemy już przegrać

KOLEJNY KARNY DLA POLSKI!

Ależ kapitalnie wyszedł w powietrze nasz kapitan i mamy 2:0. Genialne też dośrodkowanie Piotra Zielińskiego z rożnego. Lewy dogonił Grzegorza Latę w ilości zdobytych bramek w reprezentacji.

GOOOOOOL! ROBERT LEWANDOWSKI

A poszkodowany w pierwszej połowie Mączyński pojechał od razu do szpitala.

Podobać nam się może Piotr Zieliński, który nadaje ton grze reprezentacji. Bardzo dobrze rozrzuca piłki raz do lewej, raz do prawej strony.

Spokojnie Polacy rozgrywają na własnej połowie.

Latovlevici trafia na szczęście w mur i już kontra Polaków.

Niepotrzebny faul Karola Linettego i będzie bardzo dobra sytuacja z rzutu wolnego.

Zapraszamy Państwa do wybrou zawodnika meczu Polska - Rumunia

Polska - Rumunia: Wybierz najlepszego polskiego piłkarza meczu!

Wracamy po 15 minutach przerwy

Koniec pierwszej połowy! W przerwie zachęcamy do wzięcia udziału w naszej zabawie

Wygraj Euro 2017

Bardzo szybka kontra w wykonaniu Grosika, zagranie w pole karne, ale tam Błaszczykowski źle zamknął akcję.

Groźny strzał Stancu!

Krycha pojawia się na murawie. Ważny test dla piłkarza PSG.

Poza boiskiem Mączyński. Szykuje się do wejścia Grzegorz Krychowiak.

Pierwsza groźna akcja Rumunów. Polacy nieco na własne życzenie dopuścili do strzału Latovleviciego. Na całe szczęście daleko obok bramki.

Lewandowski sam na sam z Tatarusanu, ale sędzia odgwizduje spalonego. Ofsajdu jednak nie było.

Grosicki... wprost w bramkarza!

Musimy jednak pamiętać, że Rumuni nadal są groźni. Teraz dobra interwencja pary stoperów Pazdan - Cionek

Szturmujemy bramke Tatarusanu, na razie Rumunia dość ofiarnie się broni.

Polacy chcą pójść za ciosem! Znowu w roli głównej Zieliński, kapitalne minuty piłkarza Napoli.

Całą akcję zaczął Zieliński, który przebojowo ruszył środkiem, zagrał do boku. Stamtąd poszło dośrodkowanie. W polu karnym jeden z obrońców złapał za koszulkę Lewego i sędzia wskazał na 11 metr.

Tatarusanu dobrze wyczuł Lewego, ale nie sięgnął piłki

GOOOOOOL! 44 gol Lewandowskiego w kadrze!

KARNY DLA POLSKI!!!

Tym razem spróbował duet Zieliński-Lewandowski, ale ten pierwszy za mocno podawał i akcja nieudana.

Polacy szukają Grosika. Widać, że jest świetnie przygotowany i może wykorzystać swój największy atut, czyli szybkość.

Dobre dośrodkowanie Błaszczykowskiego z rzutu wolnego, ale czujny w bramce jest Tatarusanu. Polacy cały czas w natarciu, kolejna dobra akcja Piszczka na prawej flance.

Bardzo dobrze organizujemy się w defensywie, tak naprawdę wszystkie kontrataki Rumunów kończą się na naszych defensorach, którzy grają bardzo pewnie. Trzeba czekać na błędy rywali.

70% posiadania piłki po stronie Polaków. Widać naszą dominację, ale na razie bez efektów.

Grosik w swoim stylu minął rywala na skrzydle, ale jego dośrodkowanie nie znalazło adresata. Po chwili faulowany Lewandowski przed polem karnym, ale zdaniem sędziego przewinienia nie było.

Długo przygotowujemy atak pozycyjny. Rumuni bardzo skoncentrowani, szczelni w obronie.

Dobrze bronią się Polacy i już goście konstruują kolejny atak.

Faul Michała Pazdana na jedym z przeciwników i będzie rzut wolny z bardzo dogodnej pozycji.

Bardzo dobrze na nogach trzymał się Andone, ale akcja Rumunów zatrzymana przez Piszczka - bardzo aktywnego zarówno w odbiorze i ofensywie. W dalszym ciągu to Polacy długo wymieniają futbolówkę.

Pierwszy rzut rożny dla Polaków. Wywalczył go Łukasz Piszczek.

Niewielkie odleglości pomiędzy dwiema liniami jakie stworzyli Rumuni. Ciężko będzie naszym piłkarzom przedrzeć się przez szyki obronne rywali.

Rumuni wyraźnie lekko cofnięci, Polacy zapewne będa mogli długo utrzymywać się przy piłce. Początek nerwowy, dużo niedokładności. Akcja Grosickiego zatrzymana i od bramki Rumunia.

Do boju Biało-Czerwoni! Zaczynamy

Hymny i już zaraz startujemy!

Piłkarze już w tunelu...

Jeden mecz naszej grupy już się zakończył. Zobaczcie skrót spotkania Kazachstan - Dania

Mecz skomentuje oczywiście duet Mateusz Borek - Tomasz Hajto

Co ciekawe Kamil Grosicki rozegra dziś swój mecz numer "50" w dorosłej reprezentacji Polski.