El. MŚ 2018: Popis Joveticia! Czarnogóra ograła Armenię

W spotkaniu szóstej kolejki grupy E eliminacji mistrzostw świata 2018 piłkarze Czarnogóry wygrali z Armenią 4:1. W pozostałych meczach tej grupy Polska pokonała Rumunię 3:1, a Kazachstan uległ Danii 1:3.

Pierwsze spotkanie obu drużyn rozegrano 11 listopada 2016 roku w Erywaniu i miało ono niezwykle dramatyczny przebieg. Do przerwy gospodarze przegrywali 0:2, ale zdołali odrobić straty, a w doliczonym czasie gry Gework Ghazarian zdobył zwycięską bramkę, ustalając wynik meczu na 3:2. Piłkarze z Czarnogóry, mimo tej wpadki zajmowali przed tą serią gier drugie miejsce w tabeli, jednak tylko o punkt wyprzedzali Ormian.

Zaledwie minutę i trzydzieści sześć sekund trzeba było czekać na pierwsze trafienie w Podgoricy. Vladimir Jovović z lewej strony wyłożył piłkę Fatosowi Becirajowi, a ten z bliskiej odległości pokonał bramkarza rywali. W 27. minucie padła druga bramka. Tym razem Jovović obsłużył podaniem Stevan Joveticia. Strzał po ziemi z okolicy dwudziestego metra zaskoczył  Arsena Beglarjana.

Wynik 2:0 do przerwy był dla ekipy Armenii najniższym wymiarem kary. Gospodarze mieli jeszcze kilka szans na zmianę rezultatu. Najlepszą tuż przed końcem pierwszej połowy. Beciraj wpadł w pole karne i uderzył z ostrego kąta, a piłka po jego strzale obiła słupek ormiańskiej bramki.

Jeśli goście liczyli na powtórkę z Erywania, to już w 54. minucie mogli przestać o niej marzyć. W roli głównej wystąpił Jovetić, który rajd zakończył kapitalnym uderzeniem z linii pola karnego. Gospodarze kontrolowali sytuację, a w 82. minucie Jovetić dobił rywali, strzelając najładniejszego gola meczu. Po dośrodkowaniu Beciraja, stojąc kilka metrów przed bramką, uderzył nożycami, a piłka tuż przy słupku wpadła do bramki rywali.

Ormianie zdołali jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki. Tuż przed końcem meczu Rusłan Korjan zdobył honorową bramkę, ustalając wynik meczu na 4:1. Czarnogóra z 10 punktami na koncie (tyle samo uzbierała również Dania) utrzymała drugą lokatę w tabeli grupy E.

Czarnogóra - Armenia 4:1 (2:0)

Czarnogóra: Danijel Petkovic - Adam Marusic, Stefan Savic, Marko Simic, Zarko Tomasevic (75-Emrah Klimenta) - Nebojsa Kosovic, Marko Jankovic, Nikola Vukcevic (71-Aleksandar Scekic), Stevan Jovetic, Vladimir Jovovic (84-Sead Haksabanovic) - Fatos Beciraj.

Armenia: Arsen Beglarjan - Hrajr Mkojan (46-Artak Edigarjan), Taron Woskanjan, Gael Andonjan, Gagik Dagbaszjan - Kamo Howhannisjan, Artak Grigorjan, Henrich Mchitarjan, Marcos Pizzelli (73-Tigran Barseghjan), Araz Oezbiliz (59-Edgar Manuczarjan) - Rusłan Korjan.

Bramki: 1:0 Fatos Beciraj (2), 2:0 Stevan Jovetic (28), 3:0 Stevan Jovetic (54), 4:0 Stevan Jovetic (82), 4:1 Rusłan Korjan (89).

Sędzia: Kevin Blom (Holandia).