El. MŚ 2018: Spacerek reprezentacji Niemiec. 7:0 z San Marino!

Niemcy rozbiły San Marino 7:0 w meczu eliminacji mistrzostw świata 2018. Przewaga gospodarzy nie podlegała żadnej dyskusji. Pierwsze gole w kadrze zdobyli Sandro Wagner, Amin Younes i Julian Brandt.

Trener Joachim Loew potraktował ten mecz jako doskonałą okazję do eksperymentów. Co za tym idzie, od pierwszej minuty posłał do boju jedenastu mało doświadczonych piłkarzy z jedenastu różnych klubów. Wystarczy wspomnieć, że najwięcej meczów w kadrze miał na koncie Julian Draxler, dla którego był to 29. występ.

Kibice na stadionie w Norymberdze czekali na pierwszego gola do 11. minuty. Wynik otworzył Draxler, który był tego dnia kapitanem. Przed przerwą do siatki na listę strzelców wpisali się jeszcze Wagner (dwukrotnie) i Younes. Były to ich pierwsze trafienia w drużynie narodowej.

W drugiej części meczu obraz gry się nie zmienił. Gospodarze mieli ogromną przewagę, co przełożyło się na kolejne gole. Tym razem Elia Benedettini wyciągał piłkę z siatki po uderzeniach Shkodrana Mustafiego oraz Juliana Brandta. Dla tego drugiego, podobnie jak w przypadku Wagnera i Younesa, był to premierowy gol w kadrze. W 85. minucie kropkę nad "i" postawił właśnie Wagner. W ten sposób napastnik TSG 1899 Hoffenheim skompletował hat-tricka.

Niemcy - San Marino 7:0 (4:0)

Bramki: Draxler 11, Wagner 16, 29, 85, Younes 38, Mustafi 47, Brandt 72

Niemcy: Marc-Andre ter Stegen - Joshua Kimmich, Shkodran Mustafi, Jonas Hector (55. Marvin Plattenhardt) - Emre Can - Julian Brandt, Leon Goretzka, Julian Draxler (76. Diego Demme), Amin Younes - Sandro Wagner, Lars Stindl (56. Timo Werner)

San Marino: Elia Benedettini - Giovanni Bonini, Alessandro Della Valle, Juri Biordi, Davide Cesarini (87. Cristian Brolli) - Alessandro Golinucci, Pier Filippo Mazza (69. Marco Bernardi), Tommaso Zafferani, Mirko Palazzi - Danilo Rinaldi (78. Jose Hirsch)