El. MŚ 2018: Szturm Norwegów zakończony tylko remisem! Fatalne zachowanie Elyounoussiego

Norwegowie zagrali świetną drugą połowę i powinni cieszyć się z końcowego zwycięstwa w meczu z Czechami. Przy wyniku 1:1 dwóch zawodników wyszło sam na sam z bramkarzem rywali, ale Tarik Elyounoussi połakomił się na strzał, marnując dogodną okazję. Spotkanie zakończyło się remisem.

Norwegowie kiepsko spisują się w tych eliminacjach mistrzostw świata, lecz przed własną publicznością bywają groźni. Mieli przekonać się o tym Czesi, którzy nie mogli pozwolić sobie na stratę punktów ze względu na wcześniejsze zwycięstwo Irlandii Północnej z Azerbejdżanem. Podopieczni Karela Jarolima tracili do głównego rywala w walce o drugie miejsce już cztery oczka.

Po wyrównanej pierwszej połowie mogli być zadowoleni. Po szybko wykonanym rzucie wolnym piłka trafiła do Pavela Kaderabaka, a ten dobrze dośrodkował do Theodora Gebre Selassie, który z najbliższej odległości zdobył bramkę. To była ładna akcja dwóch bocznych obrońców. Nic nie zwiastowało kompletnej niemocy w drugiej części gry.

Zaczęło się niewinnie, lecz po kilku minutach Norwegowie mieli rzut karny. Do piłki podszedł Alexander Søderlund i mocno uderzył pod poprzeczkę bramki Tomasa Vaclika. Chwilę później musiało być 2:1, bo takich sytuacji się nie marnuje. Tarik Elyounoussi najpierw wyprzedził obrońcę, a chwilę później stanął oko w oko z bramkarzem, mając obok nadbiegającego partnera. Przeciwników nie miał w zasięgu wzroku, mógł podać i Norwegowie objęliby prowadzenie. On jednak połakomił się na uderzenie, a Vaclik odbił futbolówkę...

Nic dziwnego, że koledzy byli na niego wściekli. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Norwegia - Czechy 1:1 (0:1)

Bramki: Soderlund 55 (rz.k.) - Gebre Selassie 36.

Norwegia: Jarstein - Svensson, Nordtveit, Reginiussen (33 Valsvik), Aleesami - Mohamed Elyounoussi, Berge, Johansen, Berget (61 Daehli) - Tarik Elyounoussi, Soderlund (72 Johnsen).

Czechy: Vaclik - Kaderabek, Sivok, Brabec, Gebre Selassie - Darida, Soucek - Krejci, Dockal, Zmrhal (43 Jankto) - Krmencik (63 Shick).

Żółte kartki: Johansen - Soucek, Krejci, Horava .