Brazylia za mocna! Kolejna porażka polskich siatkarzy

Polscy siatkarze przegrali 1:3 z Brazylią w meczu Ligi Światowej rozegranym w Warnie. Podopieczni Ferdinando De Giorgiego ponieśli trzecią porażkę w piątym meczu obecnej edycji tej imprezy.

Polacy bardzo dobrze rozpoczęli start w tegorocznej edycji Ligi Światowej. W pierwszym turnieju tegorocznej edycji Ligi Światowej, rozegranym we włoskim Pesaro, wygrali z mistrzami olimpijskimi Brazylijczykami 3:2, a następnie z wicemistrzami Włochami 3:1. Później było już niestety gorzej. W trzecim meczu niespodziewanie ulegli  reprezentacji Iranu 1:3, a rywalizację w drugim turnieju, rozgrywanym w Warnie również rozpoczęli od porażki – 2:3 z Bułgarią.

Starcie z mistrzami olimpijskimi Brazylijczykami nie poprawiło nastrojów. Biało-czerwoni przegrali 1:3 i znaleźli się w trudnej sytuacji. Jeśli chcą pozostać w walce o awans do Final Six, muszą wygrać niedzielne spotkanie z reprezentacją Kanady.

Pierwsze dwa sety spotkania Polaków z ekipą Canarinhos miały podobny przebieg. Brazylijczycy szybko wypracowywali sobie przewagę, którą bez kłopotów utrzymywali do końca. Fragmenty dobrej gry nie wystarczyły, Polacy przegrali 21:25 i 20:25. W trzecim secie mistrzowie świata zerwali się do walki. Trener De Giorgi dokonał kilku roszad, m.in. wymienił rozgrywających, a dobrą zmianę dał również Artur Szalpuk. Zdecydowane zwycięstwo 25:17 przywróciło nadzieje na odwrócenie losów meczu.

W czwartej partii długo oglądaliśmy wyrównaną walkę. W końcówce Brazylia odskoczyła na kilka punktów, wykorzystując m.in. zamieszanie przy zmianach w polskiej ekipie (16:18). Podopieczni Renana Dal Zotto nie dali już wydrzeć zwycięstwa. Mauricio Souza efektownie, bo asem serwisowym ustalił wynik partii na 19:25 i zakończył to starcie.

Mocnym elementem reprezentacji Polski w tym starciu był blok (12–6). W pozostałych elementach gry przewagę mieli jednak siatkarze Canarinhos: serwis (7–4), atak (51–46). Polacy popełnili również kilka błędów własnych więcej od rywali.

Polska – Brazylia 1:3 (21:25, 20:25, 25:17, 19:25)

Brazylia: Renan Buiatti, Ricardo Lucarelli, Lucas Saatkamp, Mauricio Borges, Mauricio Souza, Bruno Rezende Tiago Brendle (libero) oraz Rodrigo Leao, Douglas Souza, Eder Carbonera, Murilo Radke, Thales Hoss (libero).

Polska: Bartłomiej Lemański, Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek, Aleksander Śliwka, Fabian Drzyzga Paweł Zatorski (libero) oraz Damian Wojtaszek (libero), Artur Szalpuk, Maciej Muzaj, Grzegorz Łomacz, Karol Kłos.

Relacja zakończona

POLSKA – BRAZYLIA 1:3 (21:25, 20:25, 25:17, 19:25) Mauricio Souza - as serwisowy. Koniec meczu, Brazylia wygrała za trzy punkty.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 19:24 Autowa zagrywka Grzegorza Łomacza. Piłka meczowa dla Brazylii.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 19:23 Bartłomiej Lemański obił dłonie blokujących rywali.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 18:23 Nerwową akcję skończył Ricardo Lucarelli.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 18:22 Kontrę Brazylijczyków skończył Ricardo Lucarelli.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 18:21 Skutecznie Artur Szalpuk.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 17:21 Zablokowany Dawid Konarski.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 17:20 Lucas Saatkamp tym razem zaserwował w siatkę.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 16:20 Lucas Saatkamp - as serwisowy. Ferdinando De Giorgi wziął czas.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 16:18 Ricardo Lucarelli popisał się skutecznym atakiem. Zamieszanie przy zmianach w reprezentacji Polski...

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 16:17 Dawid Konarski przedarł się przez blok rywali.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 15:16 Dawid Konarski tym razem skutecznie.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 14:16 Dawid Konarski wpadł w siatkę. Dwa oczka straty Polaków na drugiej przerwie.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 14:14 Skuteczny atak Artura Szalpuka

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 13:13 Zepsuta zagrywka Brazylijczyków.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 11:11 Potężny atak Bartosza Kurka.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 10:10 Ricardo Lucarelli tym razem przestrzelił zagrywkę.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 9:10 Ricardo Lucarelli - as serwisowy. Ferdinando De Giorgi wziął czas.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 9:8 Dawid Konarski wygrał przepychankę na siatce.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 8:8 Renan Buiatti oszukał polski blok.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 8:7 Artur Szalpuk dał Polakom punkt zaliczki na pierwszej przerwie.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 7:6 Grzegorz Łomacz - as serwisowy.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 3:4 Skuteczny blok Polaków.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2, 1:2 Rozpoczął się czwarty set. Skutecznym atakiem w sam narożnik boiska popisał się Renan Buiatti.

Wybierz najlepszego polskiego siatkarza w meczu z Brazylią

W sobotnie popołudnie polscy siatkarze po raz drugi w tej edycji Ligi Światowej zmierzą się z Brazylią. Zapraszamy do głosowania na najlepszego Polaka w meczu z mistrzami olimpijskimi.

POLSKA – BRAZYLIA 1:2 (21:25, 20:25, 25:17) Bartłomiej Lemański efektownym atakiem zakończył trzeciego seta. Polacy wrócili do gry!

POLSKA – BRAZYLIA 0:2, 24:16 Skuteczny atak Macieja Muzaja i piłka setowa dla Polaków!

POLSKA – BRAZYLIA 0:2, 23:15 Dawid Konarski skończył kontrę Polaków.

POLSKA – BRAZYLIA 0:2, 22:14 Autowy serwis Brazylijczyków.

POLSKA – BRAZYLIA 0:2, 21:13 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

POLSKA – BRAZYLIA 0:2, 20:12 Bartłomiej Lemański zablokował Lucasa Saatkampa

POLSKA – BRAZYLIA 0:2, 19:12 Renan Dal Zotto poprosił o przerwę.

POLSKA – BRAZYLIA 0:2, 18:12 Skuteczny blok Polaków.

POLSKA – BRAZYLIA 0:2, 17:12 Pomyłka Bruno Rezende w rozegraniu.

POLSKA – BRAZYLIA 0:2, 16:12 Bartosz Kurek obił blok rywali. Cztery oczka zaliczki biało-czerwonych na drugiej przerwie.

POLSKA – BRAZYLIA 0:2, 14:10 Skuteczny atak Bartosza Kurka.

POLSKA – BRAZYLIA 0:2, 12:10 Punktuje Lucas Saatkamp.

POLSKA – BRAZYLIA 0:2, 11:9 Skuteczny atak Artura Szalpuka.

POLSKA – BRAZYLIA 0:2, 10:7 Skuteczny blok Polaków. Renan Dal Zotto poprosił o czas.

POLSKA – BRAZYLIA 0:2, 9:7 Artur Szalpuk obił blok rywali.

POLSKA – BRAZYLIA 0:2, 8:7 Wyrównana gra i punkt zaliczki reprezentacji Polski na pierwszej przerwie.

POLSKA – BRAZYLIA 0:2, 5:5 Bartłomiej Lemański - as serwisowy.

POLSKA – BRAZYLIA 0:2, 2:4 Autowy atak Bartosza Kurka.

POLSKA – BRAZYLIA 0:2, 2:3 Renan Buiatti obił blok Polaków.

POLSKA – BRAZYLIA 0:2, 1:1 Rozpoczął się trzeci set spotkania.

POLSKA – BRAZYLIA 0:2 (21:25, 20:25) Mateusz Bieniek zaserwował w siatkę. Drugi set padł łupem Brazylijczyków.

POLSKA – BRAZYLIA 0:1, 19:24 Lucas Saatkamp! Piłka setowa dla Brazylii.

POLSKA – BRAZYLIA 0:1, 19:23 Renan Buiatti zdobył kolejny punkt dla Brazylii. Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

POLSKA – BRAZYLIA 0:1, 19:22 Bartosz Kurek zaatakował w siatkę.

POLSKA – BRAZYLIA 0:1, 19:21 Skuteczny atak Artura Szalpuka z lewego skrzydła.

POLSKA – BRAZYLIA 0:1, 17:21 Pomylił się w ataku Maciej Muzaj.

POLSKA – BRAZYLIA 0:1, 16:19 Bartłomiej Lemański przestrzelił zagrywkę po przerwie.

POLSKA – BRAZYLIA 0:1, 16:18 Bartłomiej Lemański - as serwisowy. Renan Dal Zotto wziął czas.

POLSKA – BRAZYLIA 0:1, 14:18 Skuteczny atak Bartosza Kurka. Polacy grają punkt za punkt z Brazylijczykami, ale to za mało, by odrobić straty...

POLSKA – BRAZYLIA 0:1, 13:17 Skuteczny atak Macieja Muzaja

Zostań mistrzem Europy z Polsatem Sport!

Najlepsi piłkarze młodzieżowych mistrzostw Europy do lat 21 mogą wygrać dla Ciebie nawet 3000 złotych. Tyle właśnie wynosi główna nagroda w menedżerze piłkarskim - Wygraj Euro. Piłka nożna W Wygraj Euro zakładasz wirtualną drużyną, do której wybierasz prawdziwych piłkarzy, biorących udział w rozgrywanych w Polsce mistrzostwach Europy.

POLSKA – BRAZYLIA 0:1, 12:16 Zablokowany Maciej Muzaj. Cztery punkty straty Polaków na drugiej przerwie.

POLSKA – BRAZYLIA 0:1, 12:14 Efektowny atak Bartosza Kurka.

POLSKA – BRAZYLIA 0:1, 10:13 Skuteczny atak Artura Szalpuka.

POLSKA – BRAZYLIA 0:1, 9:12 Skuteczny atak Macieja Muzaja.

POLSKA – BRAZYLIA 0:1, 8:12 Ferdinando De Giorgi wziął czas.

POLSKA – BRAZYLIA 0:1, 8:11 Znów odskoczyli Brazylijczycy...

POLSKA – BRAZYLIA 0:1, 8:9 Ricardo Lucarelli zablokowany.

POLSKA – BRAZYLIA 0:1, 6:9 Ricardo Lucarelli obił polski blok.

POLSKA – BRAZYLIA 0:1, 5:8 Renan Buiatti skuteczną kontrą zaprosił obie drużyny na pierwszą przerwę.

POLSKA – BRAZYLIA 0:1, 5:6 Skuteczny atak Macieja Muzaja.

POLSKA – BRAZYLIA 0:1, 3:5 Mauricio Borges popisał się skutecznym, technicznym atakiem.

POLSKA – BRAZYLIA 0:1, 2:4 Ricardo Lucarelli - as serwisowy.

POLSKA – BRAZYLIA 0:1, 2:3 Skuteczny atak Mauricio Borgesa.

POLSKA – BRAZYLIA 0:1, 2:1 Mateusz Bieniek ze środka.

POLSKA – BRAZYLIA 0:1, 1:0 Od błędu Brazylijczyków rozpoczął się set numer dwa.

POLSKA – BRAZYLIA 0:1 (21:25) na skuteczny atak Macieja Muzaja, w kolejnej akcji odpowiedział Renan Buiatti. Pierwszy set dla Canarinhos.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 20:24 Renan Buiatti zaatakował w aut, sędziowie stwierdzili, że piłki dotknął po drodze Artur Szalpu i Brazylijczycy otrzymali punkt na wagę piłki setowej.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 20:23 Autowy atak Brazylijczyków.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 19:23 Skuteczny blok Polaków. Renan Dal Zotto wziął pierwszy czas.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 18:23 Renan Buiatti zaserwował w środek siatki.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 17:22 Maciej Muzaj skutecznie z prawego skrzydła.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 16:21 Bartłomiej Lemański zablokował atak rywali.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 14:20 Skuteczny blok Polaków.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 13:20 Mateusz Bieniek skutecznie ze środka.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 12:20 Autowy atak Artura Szalpuka. Ferdinando De Giorgi poprosił o drugą przerwę.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 12:18 Artur Szalpuk na boisku po raz pierwszy w tej edycji Ligi Światowej.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 11:18 Rośnie przewaga Brazylijczyków. Zmiana na pozycji rozgrywającego w reprezentacji Polski.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 11:16 Mauricio Souza skutecznym atakiem ze środka ustalił wynik na drugiej przerwie.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 10:15 Renan Buiatti zaatakował po bloku, co (zdaniem sędziów) pokazała weryfikacja.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 9:14 Mauricio Souza obił dłonie blokujących Polaków.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 9:12 Skuteczny atak Aleksandra Śliwki.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 8:11 Dotknięcie siatki po stronie Canarinhos.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 7:10 Renan Buiatti zatrzymany blokiem.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 6:10 Trzymają dystans Brazylijczycy...

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 6:9 Bartosz Kurek skutecznie zaatakował po skosie.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 5:8 Skuteczny atak Dawida Konarskiego.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 4:8 Potężnym atakiem popisał się Renan Buiatti. Wyraźna przewaga Brazylii na pierwszej przerwie technicznej.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 4:7 Punkt dla Canarinhos po weryfikacji.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 4:5 Ricardo Lucarelli popełnił błąd i Polacy złapali kontakt z rywalami.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 2:5 Przewaga mistrzów olimpijskich na początku meczu. Ferdinando De Giorgi poprosił o czas.

POLSKA – BRAZYLIA 0:0, 1:2 Rozpoczynamy piąty mecz reprezentacji Polski w tej edycji Ligi Światowej!

Polska: Fabian Drzyzga, Mateusz Bieniek, Bartłomiej Lemański, Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Aleksander Śliwka – Paweł Zatorski (libero).
Brazylia: Bruno Rezende, Lucas Saatkamp, Mauricio Souza, Ricardo Lucarelli, Mauricio Borges, Renan Buiatti – Tiago Brendle (libero).

Słuchamy hymnów obu państw.

Mecz na antenie Polsatu Sport komentuje z Warny Tomasz Swędrowski.

Wyniki sondy: Kubiak najlepszym zawodnikiem meczu z Bułgarią

W piątek w Warnie polscy siatkarze rywalizowali w pierwszym meczu drugiego turnieju tegorocznej Ligi Światowej. Rywalem Biało-Czerwonych była reprezentacja Bułgarii. Gospodarze okazali się minimalnie lepsi i triumfowali 3:2. Czytelnicy Polsatsport.pl wybrali najlepszego zawodnika polskiego zespołu w tej konfrontacji. Siatkówka Zdaniem czytelników Poslatsport.pl siatkarzem, który zasłużył na największe uznanie po spotkaniu z Bułgarami jest Michał Kubiak.

Kontuzja Michała Kubiaka nie jest tak groźna, jak się początkowo wydawało, jednak kapitan reprezentacji Polski nie wystąpi w kolejnych meczach turnieju w Warnie.

Wielkie osłabienie reprezentacji! Kontuzja Kubiaka

Wielkie osłabienie reprezentacji Polski! Kapitan drużyny, Michał Kubiak, podczas meczu Polska - Bułgaria w Lidze Światowej, nieszczęśliwie upadł i doznał kontuzji.

Polacy grali już z Brazylią w tej edycji Ligi Światowej:

Polska - Brazylia 3:2. Skrót meczu

Polscy siatkarze pokonali mistrzów olimpijskich Brazylijczyków 3:2 w swym inauguracyjnym występie w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Zobacz skrót meczu. Spotkanie z Brazylią było pierwszym meczem o punkty, który reprezentacja Polski rozegrała pod wodzą włoskiego szkoleniowca Ferdinando De Giorgiego.

Rozpoczęliśmy już studio Polsatu Sport. Gośćmi Krzysztofa Wanio są: Ryszard Bosek, Łukasz Kadziewicz, Paweł Papke i Tomasz Wójtowicz.

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu turnieju w Warnie Polacy ulegli Bułgarii 2:3 (16:25, 25:20, 25:19, 23:25, 14:16).

Thriller w Warnie! Polscy siatkarze przegrali po tie-breaku

W pierwszym meczu drugiego weekendu Ligi Światowej reprezentacja Polski przegrała w Warnie z Bułgarią 2:3. Podopieczni trenera Ferdinando De Giorgiego ponieśli drugą porażkę w tegorocznej edycji tej prestiżowej imprezy. W pierwszym turnieju tegorocznej edycji Ligi Światowej, rozegranym we włoskim Pesaro, polscy siatkarze wygrali z mistrzami olimpijskimi Brazylijczykami 3:2, a następnie z wicemistrzami Włochami 3:1.

LŚ: Brazylia - Polska. Transmisja w Polsacie Sport

Polscy siatkarze muszą jak najszybciej zapomnieć o piątkowej porażce z Bułgarią 2:3 i skupić się na kolejnym meczu w rozgrywkach Ligi Światowej. Rywalem Biało-Czerwonych będzie dobrze znana im Brazylia, z którą nasi kadrowicze rywalizowali tydzień temu i wygrali po tie-breaku. Reprezentacja Canarinhos z pewnością będzie chciała pokusić się o rewanż.

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska - Brazylia. Początek spotkania o godzinie 15.40.