Montreux Volley Masters: Łatwe zwycięstwo Polek na zakończenie turnieju

Polki zakończyły turniej Montreux Volley Masters zwycięstwem. Biało-Czerwone wygrały ze Szwajcarią i zapewniły sobie piąte miejsce w turnieju (ex aequo z Holandią). Podopieczne Jacka Nawrockiego zagrały dobre spotkanie i górowały nad przeciwniczkami w każdym elemencie gry.

Pierwsze trzy punkty meczu padły łupem Polek. Po błędzie sędziego gospodynie cieszyły się z pierwszego „oczka” na swoim koncie - sędziowie nie zauważyli, że po ataku Poli piłka znalazła wpadła w boisko. Na pierwszej przerwie technicznej podopieczne Jacka Nawrockiego prowadziły pięcioma punktami. Przy stanie 10:4 o czas poprosił Timo Lippuner. Po tej przerwie Biało-Czerwone popełniły dwa błędy, jednak atak Malwiny Smarzek uspokoił sytuację reprezentacji. Gdy Szwajcarki zablokowały Martynę Grajber, straty zmalały z ośmiu do sześciu „oczek”. Przez całego seta dobrze radziła sobie w ataku Agnieszka Kąkolewska, a w bloku punktowała Zuzanna Efimienko-Młotkowska. W dużej mierze właśnie dzięki dobrej grze środkowych udało się pewnie wygrać pierwszą odsłonę.

Polki rozpoczęły seta bardzo niepewnie i po asie serwisowym Julie Lengweiler prowadziły zaledwie 5:4. Na przerwie technicznej było 8:5, jednak rywalki błyskawicznie zniwelowały straty. Serię gospodyń przerwał atak Smarzek. Wyrównana gra toczyła się do stanu 12:11. Dopiero gdy udało się zablokować Lenweiler, przyjezdne „odskoczyły” na 3 punkty. Od tej pory kontrolowały przebieg seta i sukcesywnie powiększały przewagę, zwłaszcza dzięki dobrej grze w bloku. Piłkę setową dał błąd przyjmującej Szwajcarii, w kolejnej akcji skutecznie zagrała Efimienko-Młotkowska

W trzeciej partii Biało-Czerwone już od samego początku narzuciły swój styl i tempo gry, nie pozwalając przeciwniczkom ani na chwilę się do nich zbliżyć. Po asie serwisowym Kąkolewskiej Polki objęły prowadzenie 12:3. Obie drużyny nie wystrzegły się błędów, nawiązała się wyrównana walka. Przewaga Polek była jednak wystarczająco wysoka, aby doprowadzić ją do końca seta. Pod koniec kilkoma blokami popisały się gospodynie, ale nie zmieniło to obrazu gry. Biało-Czerwone po raz kolejny wygrały seta do 16. Mecz zakończył atak Patrycji Polak.

MVP meczu została wybrana Malwina Smarzek.

Polska - Szwajcaria 3:0 (25:16, 25:16, 25:16)

Polska: Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko, Joanna Wołosz, Martyna Grajber, Natalia Mędrzyk, Malwina Smarzek, Aleksandra Krzos (libero) oraz Agata Witkowska (libero), Monika Bociek, Marlena Pleśnierowicz

Szwajcaria: Martina Halter, Madlaina Matter, Maja Storck, Julie Lengweiler, Laura Kunzler, Meline Pierret, Thays Deprati (libero) - Tabea Dallliard (libero), Sarah Troesch, Samira Sulser