Polska - Rumunia. Hat-trick Lewandowskiego! On się nie zatrzymuje (WIDEO)

Robert Lewandowski po raz kolejny uszczęśliwił kibiców na Stadionie Narodowym. W ciągu pięciu minut zdobył kolejne dwie bramki w meczu z Rumunią, kompletując hat-tricka.

Reprezentacja Polski dobrze poczynała sobie na Stadionie Narodowym w meczu z Rumunią, choć rywale od początku obrali prostą strategię: wyszli głęboko ustawieni i nie pozwalali naszym zawodnikom za wiele. Z czasem jednak polscy pomocnicy poczynali sobie coraz lepiej, co zaowocowało bramką. W polu karnym upadł Robert Lewandowski, a chwilę później sam pewnie wykorzystał jedenastkę.

Do przerwy było więc 1:0, lecz wiadomo, że taki wynik bywa bardzo niebezpieczny, zwłaszcza że Rumuni kilka razy wychodzili z groźnymi kontratakami. Choć Wojciech Szczęsny nie musiał jakoś rozpaczliwie interweniować, to jednak nerwy mogły w każdej chwili się pojawić. Wtedy wszystko w swoje ręce, a właściwie głowę, ponownie wziął Lewandowski. Z rzutu rożnego dośrodkował Zieliński, a nasz kapitan po raz kolejny trafił do siatki.

Dla niego to już 45. trafienie w reprezentacji. Wyrównał tym samym osiągnięcie Grzegorza Laty. Chwilę później jednak przebił ten wynik, pewnie wykorzystując rzut karny - po raz drugi w tym meczu.