Trudniej być nie może! Znamy drabinki squasha na The World Games 2017

Inne
Trudniej być nie może! Znamy drabinki squasha na The World Games 2017
fot. PAP/EPA

Światowa Federacja Squasha ogłosiła drabinki turniejów kobiet i mężczyzn na The World Games 2017. Przed Polakami arcytrudne zadanie. Już w pierwszej rundzie zmierzą się z faworytami zawodów.

Już pierwsza runda może okazać się dla biało-czerwonych barierą nie do przejścia. Dwoje naszych reprezentantów trafiło w niej na najwyżej rozstawionych zawodników, a tym samym faworytów turniejów. Wojciech Nowisz w pierwszym meczu zmierzy się z wicemistrzem ostatnich igrzysk sportów nieolimpijskich – Niemcem Simonem Rösnerem, a Natalia Ryfa z aktualnie 3. zawodniczką światowego rankingu – Francuzką Camille Serme.

- Znakomity poziom gry tych zawodników potwierdzają ich ostatnie wyniki, również podczas trwającego obecnie podsumowującego sezon turnieju Masters – mówi Polsatsport.pl prezes Polskiej Federacji Squasha Tomasz Banasiak.

Nieco łatwiej, ale tylko nieco... powinni mieć wciąż aktualni mistrzowie Polski. W swoich pierwszych spotkaniach Magda Kamińska i Mateusz Kotra trafiają na zawodników rozstawionych z pozycji 5-8, tj. Brytyjkę Millie Tomlinson i Francuza Gregoire’a Marche’a.

- Magda i Mateusz tylko w teorii mają nieco lżej. Oboje trafili na niezwykle wymagających przeciwników. Zwłaszcza Mateusz, który zagra z bardzo mocnym Francuzem znanym z polskich kortów. Wierzę jednak, że jak to w sporcie, wszystko jest możliwe. Bardzo ważne będzie tutaj nastawienie zawodników. Jeśli przez te ostatnie 6 tygodni skupią się na swoich dobrych stronach i rozpracowaniu rywali, to czekają nas bardzo emocjonujące pojedynki – analizuje Banasiak.  

Zawodników, którzy odpadną w pierwszej rundzie, czeka tzw. plate event, inaczej nazywany drabinką od tyłu, albo turniejem pocieszenia. Na pewno będziemy mogli więc oglądać Polaków w kolejnych dniach turniejów.

W turnieju pocieszenia raczej nie znajdzie się największa gwiazda imprezy – Malezyjka Nicol David. Ośmiokrotna mistrzyni świata we Wrocławiu powalczy o czwarty złoty medal igrzysk dyscyplin nieolimpijskich!!!

- Z wielką niecierpliwością oczekuję na występ tej najbardziej utytułowanej zawodniczki w historii. Nicol w Polsce pojawi się po raz pierwszy i będzie walczyć o bardzo ważny dla siebie czwarty tytuł -  
kończy Prezes PFS, który jak dodaje do tej pory na żywo mógł ją oglądać tylko raz.

Turnieje indywidualne mężczyzn i kobiet odbędą się we wrocławskim klubie sportowym Hasta La Vista w dniach od 25-28 lipca. Kto chciałby zobaczyć squash na najwyższym polskim poziomie już teraz, może się wybrać do Szczecina. Na Placu Solidarności w ten weekend odbywają się mistrzostwa Polski!

Aleksandra Szutenberg, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie