Cotygodniowe turnieje od Riotu z nagrodami?

E-sport
Cotygodniowe turnieje od Riotu z nagrodami?
graf. paravine.com

Opcjonalne ankiety, które czasem są nadsyłane graczom przynoszą nam niekiedy wiele interesujących wiadomości – z ostatniej z ankiet wynika między innymi, że Riot Games rozważa wprowadzenie cotygodniowych, wbudowanych w klienta gry turniejów z nagrodami.

Scena turniejowa stale się rozrasta, co nie umyka uwadze Riotu – jako, że od dłuższego czasu gra „stoi” pod względem przyrostu ilości graczy to firma stara się przyciągnąć nowe twarze na coraz to nowsze sposoby oraz zrobić wszystko, aby starzy wyjadacze nadal zostali przy tytule, co dobitnie pokazuje ich najnowszy pomysł.

 

„Riot rozważa hostowanie co dwa tygodnie turniejów, w których udział będą mogli wziąć gracze z dowolną rangą. Uczestnicy tych turniejów mogą zostać podzieleni na kilka dywizji, które mogą być porównywalne do dywizji rankingowych które posiadają w grze.”

 

Na uwagę zyskuje także system, jakim mają być tworzone te turnieje, gdyż Riot Games planuje wprowadzić turnieje w tak zwanym systemie trzydniowym.

 

 „Według naszego pomysłu turnieje byłyby rozgrywane w weekendy – każdy będzie mógł wziąć udział w piątkowym turnieju, natomiast chcąc wziąć udział w sobotnim (gdzie będzie większa pula Riot Points do uzyskania) będzie musiał najpierw wygrać kwalifikacje w piątkowym, a serię kończyłby niedzielny turniej – do którego będzie można się dostać poprzez wygranie kwalifikacji rozgrywanych w sobotę”.

 

Pomysł sam w sobie wydaje się naprawdę dobry, a nagrody na osobę na chwilę obecną oscylują w granicach 750 – 2000 RP, co jest dość przyzwoitą sumą, natomiast tutaj na pewno Rioterzy będą musieli zmierzyć się z kilkoma problemami, takimi jak limit drużyn w turnieju (nikt nie chce grać drabinki zbyt długo!) czy... innymi platformami turniejowymi.

 

Stwarzanie nowych, kolejnych warunków oraz sposobów rywalizacji graczom jest na pewno czymś dobrym i wpływającym pozytywnie na rozwój gry, jednak należy zadać sobie pytanie – co na to inne platformy turniejowe? Czy nie zabije to cotygodniowych inicjatyw popularnych w środowisku graczy, takich jak sobotnio / niedzielne Go4LoLe, które stały się dla niektórych swoistą tradycją? Odpowiedzi na to pytanie będziemy mogli się spodziewać zapewne już niedługo - jeżeli tylko twórcy League of Legends zdecydują się ostatecznie na wcielenie tego pomysłu w życie.

BK, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze