CSIO5* w Sopocie: Skrzyczyński zwycięzcą jednego z konkursów

Jarosław Skrzyczyński wygrał w niedzielę konkurs o nagrodę PZU podczas odbywających się w Sopocie międzynarodowych zawodów jeździeckich w skokach CSIO5*. Na drugim miejscu był Irlandczyk Bertram Allen, a na trzecim Tim Wilks z Wielkiej Brytanii.

Skrzyczyński, jadący na koniu Quintella, wygrał konkurs o wzrastającym stopniu trudności z dżokerem, z wysokością przeszkód 1,5 metra. W rywalizacji wzięło udział 67 jeźdźców. Pula nagród w tym konkursie wynosiła 100 tys. zł.

Podczas CSIO5* w Sopocie Skrzyczyński był też dwukrotnie trzeci. W czwartek, w pierwszym dniu imprezy, stanął na najniższym stopniu podium w konkursach o nagrodę Energi (konkurs zwykły, wysokość przeszkód 1,50 m) oraz nagrodę Saur Neptun Gdańsk i Puchar marszałka województwa pomorskiego (dwufazowy, 1,45 m).

W tegorocznych międzynarodowych zawodach w skokach CSIO5* bierze udział 99 zawodników z 27 krajów na 251 wierzchowcach. W tym gronie jest też 20 Polaków.

W 11 konkursach o różnej skali trudności do wygrania jest w sumie 1,62 mln złotych.

Rywalizację zakończy w niedzielę turniej Grand Prix o Puchar Prezydenta RP. Pula nagród w tym konkursie wynosi 620 tysięcy złotych.

Zawody z cyklu CSIO5* organizowane są w Sopocie po raz 20., ale trzeci raz z rzędu odbywają się w najwyższej randze pięciu gwiazdek. W jednym sezonie takie zawody rozgrywane są tylko w 13 miejscach na świecie. W zeszłym roku pula nagród wyniosła 1,634 miliona złotych, obecnie jest o 14 tysięcy niższa.